Вхiд
Головна / Суспільство

Для ОБСЄ росіяни в Закарпатті не цікаві

22-11-2016, 12:26

Для ОБСЄ росіяни в Закарпатті не цікаві

Учора, 21 листопада в Ужгороді перебували представники моніторингової місії ОБСЄ, які цікавилися виконанням владою Закарпаття євровимог щодо дотримання прав національних меншин. Йшлося, зокрема, про виконання вимог Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

На зустрічі, які відбувалися від 9-ї ранку до обіду, запросили лідерів і активістів національно-культурних товариств. З членами спостережної місії ОБСЄ, які спеціально їхали з Києва, в ужгородському готелі «Прага» зустрічалися почергово представники словаків, угорців, німців, румунів, поляків, ромів. Як повідомив сайту Voloshyna.org.ua голова Закарпатського обласного товариства російської культури «Русь» Володимир Салтиков, у переліку запрошених не виявилося лише його одноплемінників. За словами Салтикова, російську меншину відповідний відділ Закарпатської облдержадміністрації свідомо оминув.

Щоб ліквідувати цю «пляму» в діяльності чиновників ОДА, Володимир Салтиков вирішив діяти самостійно і прийшов для зустрічі з місією ОБСЄ в «Прагу» з власної ініціативи. І отримав ... від воріт поворот. «Мені знадобилося перейти на англійську, оскільки представник місії зробив вигляд, що не розуміє російської, — сказав Салтиков. — Замість вислухати мене (а було що сказати!) один із присутніх на зустрічі «обсєшників» сказав, що потрібно приїхати на прийом ... у Київ. Чому саме – не пояснив, оскільки розмова в коридорі тривала якихось 15-20 секунд».

Невже становище росіян на Закарпатті спостережній місії ОБСЄ зовсім байдуже?
Для довідки: під час останньоuо перепису населення на Закарпатті проживало 30 993 етнічних росіян.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду