Вхiд
Головна / Суспільство

Які підприємства володіють землею в Ужгороді

5-10-2016, 15:18

Які підприємства володіють землею в Ужгороді

Протягом січня – серпня 2016 року юридичними особами в місті Ужгороді без аукціону було викуплено 1,1949 га землі. До бюджету міста при цьому було сплачено 1 млн 868 тис. 939 грн.

Представники Всеукраїнського руху проти політичної корупції “Під контолем” в Закарпатській області виявляли, кому належать підприємства, що викупили земельні ділянки; політичну приналежність їх засновників та історії їх відносин з жителями міста та області.

Згідно з цим аналізом, ТОВ «Прибиральник» отримало 0,5 га, сплативши за це 546 тис. 840 грн. Єдиний державний реєстр юридичних осіб не видає жодне товариство з такою назвою. Натомість, нам демонструє приватне підприємство «Прибиральник плюс», з місцем реєстрації на вулиці Легоцького, 15 в Ужгороді де займається юридична особа збиранням безпечних відходів та покрівельними роботами. Його засновником є Богдан Тереняк, директор ТзОВ «Житло-Сервіс», що займається комплексним обслуговуванням об'єктів, на кшталт, приватного ЖРЕРу.

Нагадаємо, що він балотувався до Ужгородської міської ради від пратії «Наш край», однак депутатом не став.

Цікавий факт, ТзОВ має ту саму адресу реєстрації що й ПП. Значно раніше, Богдан Тереняк очолював ЖРЕР№7 в місті Ужгород, який обслуговував ту ж саму територію, за якою зараз доглядає «Житло-сервіс». ПП «Прибиральник плюс» неодноразово отримувало кошти з місцевого бюджету на проведення різних робіт на території Ужгорода, як наприклад, косіння трави на частині вулиць, що знаходяться в сфері обслуговування ТзОВ «Житло-Сервіс».

ПП «Іппон», викупило 2 ділянки загальною площею 0,08 га, оплативши за неї 240 тис. 998 грн. Засновниками приватного підприємства є Сергій Мошак та Анатолій Перцев. Сергій Мошак був депутатом Верховної Ради України VI та VII скликань (партія “Партія регіонів”). Анатолій Перцев – його помічник на платній основі в VI скликанні, депутат Перечинської районної ради VI скликання – голова ради (партія “Партія регіонаів”). Підприємство займається діяльністю функціонування спортивних споруд, забезпечення спортивного комфорту та іншою діяльністю у сфері спорту.

ТОВ «Карпатстройекс», яке викупило 0,2099 га комунальної землі, сплативши до бюджету міста 335 тис. 546 грн. Серед засновників Ярина Ковач- дружина Сергія Ковача, депутата Закарпатської обласної ради VI скликання (партія “Сильна Україна”, що пізніше стала сателітом “Партії регіонів”, а значна кількість її депутатів в місцевих радах увійшли до одноіменної фракції); та невістка Василя Ковача, депутата Верховної Ради України VII скликання (партія “Партія регіонів”). Родина часто була у центрі скандалу через енергетичний бізнес в Закарпатті, в тому числі, пов’язаний з будівництвом малих ГЕС на річках області. Їх бізнес часто перетинався з енергетичним бізнесом родин Олександра Ледиди, депутата Верховної Ради України V скликання (партія “Партія регіонів”) та голови Закарпатської ОДА 2010-2014 років; та чинного міського голови Ужгорода Богдана Андріїва (партія “Відродження”). Товариство займається будівництвом житлових та нежитлових приміщень, а також споруд електропостачання та телекомунікацій.

ТОВ “Інвестрой ЛТД”, який отримав дві ділянки загальною площею 0,405 га, сплативши 745 тис. 554 грн. Кінцевим бенефіціарним власником якого є Іван Волошин, депутат Ужгородсьої міської ради VI та VII скликання, партія “Європейська партія України”. Товариство займається будівництвом житлових та нежитлових приміщень. Одним із засновників є ТОВ “Тренд Груп ЛТД”, засновником якого є той самий Іван Волошин. В обидвох юридичних особах керівником та підписантом є Тамара Готра, дружина Івана Волошина. Останній тісно пов’язаний з численними скандалами в місті Ужгород, нещодавній з яких пов'язаний з будівництвом в межах архітектурної пам’ятки міста «Корони», де депутат стріляв у свого колегу, депутата Ужгородської міської ради Романа Богуславського та його помічника Євгена Рахімова.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду