Вхiд
Головна / Економіка

Україна збільшила експорт равликів

29-12-2016, 11:30


Україна збільшила експорт равликів

Україна за 10 місяців поточного року експортувала 347 тонн равликів, що майже в 7 разів перевищує обсяг експорту більш звичного для нашого ринку продукту - сала (51 тонна). Про це повідомляє асоціація «Український клуб аграрного бізнесу».

«У 2013 році українські виробники експортували 3 тонни молюсків, в 2014 - 58 тонн, в 2015 - 260 тонн, а за перші 10 місяців поточного року експортували 347 тонн. Для порівняння - за 10 місяців цього року за кордон було поставлено тільки 51 тонна українського сала, а баранини - 9 тонн », - йдеться в повідомленні.

Однак, за даними асоціації, українські аграрії поставляють равликів в якості сировини, і ціна на них занижена. Українці продають молюсків НЕ кінцевим споживачам, якими є Франція, Угорщина, Польща та Італія, а сусіднім країнам - Румунії та Литві. Ці країни самі равликів майже не споживають, але перепродують їх під виглядом своїх власних по завищеній ціні.

«Вітчизняні равлики завозяться як сировину і в середньому коштують в 5 разів дешевше, ніж готовий продукт. Середня ціна кілограма продукції становить 1 долар. У зазначені країни продукція потрапляє охолодженої, обробляється і знову відправляється на експорт, але вже за ціною в середньому 6,5 долара / кілограм з Румунії і 5,5 долара / кілограм з Литви », - повідомили в УКАБ.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду