Вхiд
Головна / Політика

Голова МЗС Угорщини заявив, що відреагує на мовний закон

24-01-2017, 14:46

Голова МЗС Угорщини заявив, що відреагує на мовний закон

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в інтерв'ю газеті «Комерсант» заявив, що ЄС відреагує на ухвалення закону про виключне використання української мови.

«Ми чули, що цей закон, можливо, не буде прийнятий. І ми сподіваємося на це. Якщо ж будь-які було поправки і зміни погіршать життя меншин, в тому числі угорського, то ми, звичайно, піднімемо це питання на рівні ЄС», - підкреслив глава угорського МЗС.

Сийярто зазначив, що спроба Києва ввести обмеження на використання мов меншин виходить «далеко за межі України».

Трьома днями раніше повідомлялося, що до Верховної Ради України внесено законопроект «Про державну мову», який передбачає виняткове використання української мови практично в усіх сферах життя.

Нагадаємо, згідно із запропонованими нормами, українська мова повинна стати обов'язковим для всіх органів державної влади і місцевого самоврядування, в дошкільних, шкільних, позашкільних і вищих навчальних закладах. Крім того, пропонується, щоб державна мова використовувався на всіх культурно-масових заходах, у сфері обслуговування, була мовою ЗМІ і друкарства.

Також в проекті закону передбачається скасування прийнятого в 2012 році закону «Про засади державної мовної політики», який дозволяв офіційно використовувати дві мови в 13 з 27 регіонів країни.

Цей закон після Революції Гідності у 2014 році Рада визнала таким, що втратив силу. Рішення парламенту спровокувало хвилювання на півдні і південному сході України, і на той момент виконуючий обов'язки президента Олександр Турчинов відмовився підписувати це рішення Ради. Зараз Конституційний суд розглядає справу про конституційність цього закону.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду