Вхiд
Відео / Події / Волошина ТБ

Міжнародна виставка писанок у Гуменному

19-03-2017, 20:53У словацькому місті Гуменному, на території Вигорлатського музею в двадцять п‘ятий раз зустрічали майстрів писанкарства з різних країн, де живе традиція виготовлення писанок.

Майстри зі Словаччини, Польщі, Угорщини, Румунії, Чехії та України зустрілися, щоб показати, хто на що здатен. На стендах, столах «Карпатської красіліци» (так у Словаччині називають писанку) розмістили свої витвори 340 авторів. А писанок було представлено близько тисячі.

Закарпаття представили 14 майстрів, які подали на виставку 150 писанок. Вони виготовлені в різних техніках, у тому числі в традиційній восковій, що притаманна Карпатському регіону. Були також мальованка, писанка-шкрябанка, керамічна. А ще – в техніці витравлювання оцтом, випалювання на дереві; були і авторські в новітньому стилі.

Гості виставки могли вправлятися у виготовленні писанок, беручи участь у майстер-класах. Один із них провів закарпатський мистецтвознавець Роман Пилип, що займається дослідженням та реконструкцією традиційної гуцульської писанки. (За це, до речі, отримав диплом Міжнародного журі). Христина Герц із Чинадієва, що на Мукачівщині, навчала охочих техніці випалювання орнаментів на дереві, Катерина Поринець із села Минай Ужгородського району показала, як виготовити триколірну писанку. Не менш цікавими були і уроки майстерності господарів-словаків.

Органічно вплелися у виставкове дійство русинські народні пісні і балади у виконанні фольклорного дуету «Червена ружа». Співачки Ольги Прокоп і Лілії Немеш з Мукачівського району полонили присутніх своїми голосами. Виставка триватиме ад жо Великодня, а учасники із Закарпаття не затрималися, бо час додому. Дякуючи організаторам за гостинний прийом, самі вислуховували подяки за участь. В прощальних розмовах почувся вислів: доки люди виготовляють писанки – доти існує світ.

Міжнародна виставка писанок у Гуменному


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду