Вхiд
Головна / Суспільство / Відео / Волошина ТБ

Театрознавцю Василеві Андрійцю — 75

28-03-2017, 14:36У великій залі Ужгородського коледжу культури і мистецтв в Міжнародний день театру відбулася зустріч викладачів і студентів з відомим театрознавцем, доцентом кафедри філології та суспільних дисциплін університету «Україна», кандидатом мистецтвознавства, членом-кореспондентом Міжнародної академії богословських наук, лауреатом обласної премії імені братів Шерегіїв Василем Михайловичем Андрійцьом.

Василь Михайлович презентував присутнім свою книгу «Микола Садовський і Закарпаття» — про біографію і творчий шлях видатного майстра сцени. Як відомо, у 1921–1923 роках Микола Садовський (Тобілевич) очолював перший український професійний театр у нашому краї.
Книжкове видання подає відомості про діяльність театру, відомого під назвою Руський театр товариства «Просвіта» в Ужгороді.

Василь Михайлович ділився спогадами про відомих театральних діячів, про театральні трупи Закарпаття у своїх виданнях. Ось деякі з них: “Нова Сцена – театр Карпатської України”, “Доля світла, тополина” (Короткі нариси з історії Хустського народного театру імені Всеволода Майданного), “Руський театр Товариства “Просвіта” в Ужгороді, “Августин Волошин і український театр на Закарпатті". І це ще не всі.

Театрознавцю Василеві Андрійцю — 75

Нині відомий театрознавець разом із Обласним організаційно-методичним центром культури працює над новим проектом, який має завершитися виданням книги «Аматорські театри на Закарпатті».

Професійним спадком Василя Андрійця є його численні публікації в пресі, наукових збірниках. Нинішній рік для нього — ювілейний. Попри поважний вік, Василь Михайлович не розлучається з щирою посмішкою, завжди готовий поділитись досвідом, дати цінну пораду. Його лекції, семінари сотням вихованців запам’яталися вдумливим підходом до викладацької справи. Як через театральне дійство виховувати почуття доброти, людяності — цими професійними секретами Василь Михайлович поділився з і студентами.

Організатор зустрічі Оксана Шип вважає: безпосереднє спілкування з майстром сцени дало змогу студентам коледжу осягнути значення театру для сучасників, допомогти зрозуміти силу мистецтва.

Театрознавцю Василеві Андрійцю — 75


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду