Вхiд
Волошина ТБ

Мовні закони хвилюють депутатів Берегівщини

18-04-2017, 20:41Депутати Берегівської районної ради звернулися
до Президента України Петра Порошенка,
Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана,
Голови Верховної Ради України Андрія Парубія
із проханням не допустити звуження прав національних меншин і, зокрема, прав на використання рідної мови.

З тексту Звернення:


« ... просимо застосувати належні заходи по недопущенню звуження гарантованих прав на використання мов національних меншин. А з огляду на складну суспільно-політичну і економічну ситуацію, яка склалася у зв’язку з агресією сусідньої держави, вважаємо несвоєчасним проведення в цей період змін законодавства у такій чутливій, делікатній сфері, якими є мовні відносини».

Нагадаємо, проект «Закону про державну мову» №5670 поданий на розгляд парламенту 33 народними депутатами депутати з різних фракцій, серед яких – Сергій Висоцький, Дмитро Добродомов, Ігор Луценко та інші .

20 січня проект переданий на розгляд профільного комітету Ради - Комітету з питань культури і духовності, у якому головує Микола Княжицький. Крім цього проект має бути розглянутий у 16 іншіх комітетах, у тому числі – у Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики під головуванням Вікторії Сюмар.

Закон має регулювати функціонування і застосування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Мовні закони хвилюють депутатів Берегівщини


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду