Вхiд
Головна / Суспільство / Події

В Закарпатському обласному державному українському музично-драматичному театрі зіграли сучасного "Гамлета"

22-10-2016, 12:06

В Закарпатському обласному державному українському музично-драматичному театрі зіграли сучасного "Гамлета"

Відбулося відкриття 71-го театрального сезону Закарпатського обласного державного українського музично-драматичного театру. Уперше за часи незалежності найбільший театр Закарпаття відкрив сезон постановкою Шекспіра.

Режисер Ярослав Геляс до 100-річчя від дня народження першого Гамлета української сцени поставив "Гамлета" у сучасному прочитанні.

«Класичні твори дотичні до сьогодення, їх можна інтерпретувати до сучасних подій України – епіцентру трагічних, суспільно-політичних, етичних проблем. У Шекспіра закладені філософські питання життя-смерті, любові, зради, на які накладаються переділ олігархічних кланів, війна… Щороку Шекспір буде звучати по-новому», – каже режисер-постановник Ярослав Геляс.

На сцені глядач побачить не зовсім класичний твір. За задумом режисера, Гамлет повертається із війни – з неврозами, психічною неврівноваженістю, снами-спогадами боїв і ставить перед собою питання «Бути чи не бути?». Режисерська вистава вражає кількістю порушених проблем, звісно, кожен відчує їх по своєму, через призму власного досвіду.

Режисерська вистава непроста для розуміння, і тексти, і символи змушують замислитися. Вона вражає кількістю порушених проблем, звісно, кожен відчує їх по своєму, через призму власного досвіду.

Прем’єрний показ виcтави відбудеться також 23 жовтня. Імовірно, що до 100-річчя корифея українського театру Ярослава Геляса «Гамлета» покажуть також в інших містах України.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду