Вхiд
Головна / Політика

Петро Порошенко: зняттю недоторканності з депутатів – так, імпічменту президента – ні

6-07-2017, 13:54

Петро Порошенко: зняттю недоторканності з депутатів – так, імпічменту президента – ні
Про готовність внести на розгляд парламенту свій проект змін до Основного закону України заявив президент Петро Порошенко з нагоди Дня Конституції. Одна з пропонованих змін, яку прокоментував Порошенко у своєму виступі, стосується зняття депутатської недоторканності. Окрім цього, Основний закон, вважає президент, слід змінювати і стосовно децентралізації, назв областей України та у царині судочинства.

Інколи реформи потребують змін до Конституції, заявив Петро Порошенко. Тож час «позбавитись від анахронізму» – депутатської недоторканності, який заважає працювати антикорупційним відомствам, - сказав глава держави.

«Зміни до Конституції, які вимагають політичної волі від народних депутатів урівняти себе в правах з громадянами України, готові.
Сподіваюся, що народні обранці в недалекому майбутньому ухвалять рішення про зняття депутатської недоторканості», – заявив Президент.

«Мій проект змін до Конституції готовий. Вимагає він політичної волі від народних депутатів: раз і назавжди урівняти себе з громадянами України. Так, як ми зняли недоторканність із суддів», – сказав Порошенко.

Із боку президента це нагадує, швидше, загравання з виборцями, аніж реальну пропозицію, вважає директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко. Мовляв, подібні ініціативи ухвалюються «на ура» в першому читанні, а потім до них ніколи не повертаються, додає експерт.

Пропонуючи конституційні зміни, глава держави не обмовився про готовність чітко прописати в них і спростити процедуру оголошення імпічменту Президенту України. Сьогодні можливості депутатів ВРУ відправити його у відставку виглядають ефемерними через украй складну процедуру здійснення такого кроку.

Своє бачення того, що необхідно змінити в Конституції, висловив на своїй сторінці у Facebook і екс-прем’єр Арсеній Яценюк. Він вважає, що потрібна нова управлінська модель із чітким розподілом відповідальності та системою стримувань і противаг. Яценюк також висловив упевненість у тому, що «чинний парламент і президент зможуть ухвалити нову редакцію Конституції».

Використано публікацію сайту Radiosvoboda.org
Пряме посилання https://www.radiosvoboda.org/a/28583776.html


коментарі

Валерий

6 липня 2017 21:32
Ну тоді, ПОПу -ні, Тимошенко - так...!!! - депутатам є зачіпка...!
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду