Вхiд
Головна / Суспільство

Інтерни - випускники УжНУ не змогли скласти міжнародний тест лікарської підготовки USMLE

17-07-2017, 11:16

Інтерни - випускники УжНУ не змогли скласти міжнародний тест лікарської підготовки USMLE
Інформацію про це оприлюднила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Цього року вперше інтерни складали іспит "Крок 3. Загальна лікарська підготовка" із додатковим міжнародним субтестом USMLE (United States Medical Licensing Exam), розповіла в соціальній мережі Фейсбук в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"З українською частиною переважна більшість впоралась. А ось результати міжнародного тесту підтвердили справжні проблеми нашої медичної освіти. Прохідний бал 70,5 набрали лише 3% інтернів, що складали іспит", – пояснила Супрун.

Як видно з графічної частини повідомлення, основний тест склали 90,4 відсотки інтернів Ужгородського національного університету, а субтест USMLE не вдалося подужати жодному з них.

Інтерни - випускники УжНУ не змогли скласти міжнародний тест лікарської підготовки USMLE

За словами Супрун, тест USMLE має здати кожен лікар в Сполучених Штатах, аби отримати право займатися лікарською діяльністю.

"Це означає, що сьогодні між рівнем підготовки українських випускників медвишів та випускників закордонних університетів утворилася величезна прірва. Очікувана проблема в галузі, яка не розвивалася 25 років. Якщо ми хочемо, щоб українець лікувався не гірше, ніж американець чи європеєць, ми маємо нарешті прийняти виклик і вирішити ситуацію", – додала Супрун.

На її думку, результати складання іспиту USMLE підтверджують потребу встановлення мінімального прохідного балу в 150 та запуску медичної реформи.

Раніше повідомлялося, що із 2017 року інтерни складають ліцензійний тест "Крок 3. Загальна лікарська підготовка із субтестом щодо надання допомоги при невідкладних станах, який базується на запитаннях іспиту для отримання медичної ліцензії США (USMLE).

Крім того, для студентів 6-го курсу напряму "Медицина" проводитимуть міжнародне порівняльне дослідження на базі тесту "Міжнародні основи медицини" (IFOM), який адмініструє Національна рада медичних екзаменаторів США.

Субтест для перевірки знань на відповідність міжнародним стандартам містить лише ті розділи, де протоколи надання невідкладної допомоги в Україні наближені до міжнародних та не мають розбіжностей.

Також ішлося про те, що МОН і Комітет з питань охорони здоров'я не підтримали ініціативу МОЗ про встановлення прохідного балу сертифікатів ЗНО, які цього року подають абітурієнти на медичні спеціальності до вишів, на рівні 150 балів.

Міністр освіти Лілія Гриневич пообіцяла, що нововведення зі 150 балами для медспеціальностей не скасовують остаточно, його обговорюватимуть після того, як завершиться вступна кампанія 2017 року.

Нагадаємо, на початку червня МОЗ ініціював встановлення прохідного балу кожного із сертифікатів ЗНО на рівні 150 для тих абітурієнтів, які вступають на спеціальності "Стоматологія", "Медицина", "Фармація, промислова фармація", "Педіатрія".

Нововведення мало б стосуватиметься усіх абітурієнтів, незалежно від форми навчання (бюджетної чи контрактної) та підпорядкування ВНЗ.

Інтерни - випускники УжНУ не змогли скласти міжнародний тест лікарської підготовки USMLE

Прохідний бал на рівні не нижче, ніж 150 балів, обґрунтовується дослідженням, проведеним колективом Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, БФ ТІМО і фахівцями провідних ВНЗ України в галузі освітніх вимірювань.

Пізніше група депутатів на чолі з головою Комітету з питань охорони здоров'я Ольгою Богомолець заявила, що ця ініціатива буде скасована.

На їхню думку, якісь майбутнього лікаря визначає те, як він здав державні іспити після завершення навчання в медичному виші, а не вступні бали ЗНО.

Втім, не все так однозначно...

Ось які коментарі до цієї інформації вміщено на сайті Закарпаття Онлайн Коментарі

666 2017-07-07 / 08:49:43
Цікавий феномен: як ЗМІ накручують істерику в суспільстві. Люди в очі не бачили тих тестів, а вже судять про якийсь там "рівень". В тих питаннях 80% не мають ніякого відношення до медицини - це питання страхові і юридичні. Американських студентів їх вчать, наших - ні. Ще 5% подані в американських системах вимірів - унціях і фунтах, відповідно, теж мало хто вміє перевести це в грами і правильно відповісти.... А от на решту питань правильно відповіли, от вам і є той процент. Я не кажу, що в нас немає проблем, вони є і їх багато., але масова істерія роздувається не там, де треба

вчителька 2017-07-06 / 16:53:58
одна учениця моя писала диктант на 2 і стала студенткою міжгірського медучилища. інша - писала на 11 і не пройшла конкурс міжгірського медучилища. угадайте у котрої няньо ходит по сезонах а в котрої робит в україні.

226 2017-07-06 / 15:40:05
Справа не тільки в інтернах тв викладчах ,а у всій системі медичної освіти ,яка цілком відрізняється від закордонної. Тому треба не вводити тести, а змінювати всю сисетму пвдготовки майбтніх лікарів.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду