Вхiд
Головна / Колонка головного редактора

1 вересня: діти в школу, а ми — процвітати з Європою!

28-07-2017, 07:52

1 вересня: діти в школу, а ми — процвітати з Європою!
1 вересня: діти в школу, а ми — процвітати з Європою!

Чим далі в Європу, тим більше німців.
Але ми, народжені козаками, їх аж геть не боїмося. То ж тепер наші рівноплечі брати і сестри. Як і народ інший — угорці, поляки, бельгійці, британці тощо. Цебто, якщо одним словом, європейці.

Угода про асоціацію України з Європейським Союзом тріумфально починає діяти з 1 вересня цього року, і замінює собою «Угоду про партнерство і співробітництво між європейським співтовариством і Україною» та дає змогу перейти від партнерства і співробітництва до політичної асоціації та економічної інтеграції.

Політична частина угоди була підписана 21 березня 2014 року, економічна частина — 27 червня 2014 року. (До слова, через відмову від підписання угоди про євроасоціацію найвищої посади в країні позбувся Віктор Янукович, відбулася Революція гідності).

Першими з країн-членів ЄС угоду ратифікували Румунія, Литва і Латвія. Останніми — Кіпр, Бельгія, Нідерланди. В останній державі 60 відсотків осіб на референдумі проголосували проти угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.

Але все лихе позаду! 1 вересня діти підуть у школу, а ми все далі в «хащі» Європи. Адже 1 липня 2017 року нарешті (!) Рада Євросоюзу завершила процес ратифікації Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом. При цьому Президент України Петро Порошенко зазначив, що з 1 вересня 2017 року розпочнеться «якісно новий етап нашого шляху до Європейського Союзу».

Амбітна та новаторська Угода — це чітко визначений спосіб використання динаміки відносин між Україною та Євросоюзом для підтримки основних реформ, відновлення і зростання економіки, здійснення державного управління і галузевого співробітництва у більш ніж тридцяти сферах — енергетиці, транспорті, захисті навколишнього середовища, співпраці у сфері промисловості та малого і середнього бізнесу, соціальних розвитку і захисту, рівноправ’ї, захисті прав споживачів, освіті, навчанні і молодіжній політиці, а також культурному співробітництві.

Щодо торгівлі і суміжних питань. Тісніша економічна інтеграція стане потужним стимулом до зростання країни ввись і вшир. Для цього планується наблизити законодавство, норми та стандарти України до Європейського Союзу. Як основний елемент Угоди про асоціацію, це створюватиме можливості для бізнесу в Євросоюзі та в Україні, а також сприятиме економічній модернізації й інтеграції в ЄС. Це має призвести до підвищення стандартів продукції, ліпшого обслуговування громадян і, найголовніше, готовності ефективно конкурувати на міжнародних ринках.

Європейський Союз зможе надати Україні підтримку, в тому числі й фінансову, у виконанні нею цілей та пріоритетів, визначених у документі. Потрібно додати, що значні пріоритети України з Євросоюзом у сфері регіонального розвитку. І це не одностороннє бажання Європи. Україна теж забажала змінити (очевидно, під дружнім братерським впливом славних європейців) пострадянську вертикаль однозначного центризму, якої трималася довгі роки, як воша за кошлатий національний кожух.

Чи зможе Україна попливти "європейськими" хвилями до процвітання і коли допливе хоча б до країн-сусідок - Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії - про це зараз не говоримо. Бо перший іспит, а саме в боротьбі з корупцією, що є основною перешкодою до процвітання, вона досі не склала. Корупція причепилася до неї, як п'явка, і не думає відчіплятися.

Але ми і думаючі, і сильні, і вольові. Все у наших руках. Залишилося нам просте: взяти - і за розум узятися (афоризм зі славетного фільму про Афоню).
Чи зможемо? Аякже!

Слава Богу!
І, помагай, Боже, з першого вересня в ратних ділах наших на єврониві.


Василь ЗУБАЧ


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду