Вхiд
Головна / Суспільство

Горіховий бум: сезонний заробіток селян на Перечинщині

28-10-2016, 09:54

Горіховий бум: сезонний заробіток селян на Перечинщині


Із дня у день на Перечинщині роми активно скуповують горіхи. Цілими мішками їх завантажують у машини.

Цього річ урожаєм волоських горіхів, значно покращуючих розумову діяльність, може похвалитися кожен господар.

Як зауважують мешканці району, за продаж одразу кількох, попередньо відважених, кілограмів горіхів, вони отримують чималий гріш. За кілограм неочищених волоських горіхів нині дають 25 - 30 гривень. Ціна ще залежить від якості горіха та його розмірів. То ж у кого є удосталь цього добра у саду, реалізує й отримує вигоду.

Більшості людей вигідніше продати уже очищені ядра горіха, отримавши за кілограм, як вони зауважують від 100 і більше гривень. Очищені горіхи селяни реалізують найчастіше на Перечинському й Ужгородському ринках, віддають за гроші на замовлення ресторанів, супермаркетів. Час від часу продають горіхи й на базарі у Львові, куди поспішають за покупками.

Найбільше горіхів реалізують мешканці села Зарічево. У глибинці із горіховими деревами є значний відрізок під назвою «Волос», або – «волосув гуштак» ще його називає тутешнє населення.

До слова, волоський горіх — одна з найцінніших та найкорисніших порід дерев. За комплексом позитивних властивостей він майже не має собі рівних у рослинному світі. Росте швидко, плодоносить щедро і тривалий час. Практично всі частини цієї рослини — листя, кору, стовбур, коріння, зелені й стиглі плоди та їхню шкаралупу — застосовують у різних сферах людської діяльності.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду