Вхiд
Головна / Суспільство

104-річна закарпатка подiлилася рецептом довголiття

28-10-2016, 12:04

104-річна закарпатка подiлилася рецептом довголiття


Її синовi та доньцi -- за 80, братовi та сестрi -- 93 роки. Саму ж Iлону Бокоч днями вiтали зi 104-рiччям! На свято прийшло все село, пише газета Експрес.

"Я нiколи не подорожувала, та побувала в п'яти країнах. Народилася в Австро-Угорщинi, до школи пiшла за чехiв, потiм прийшли угорцi. Далi жили в СРСР, а своє 100-рiччя я вiдсвяткувала в незалежнiй Українi, -- каже панi Iлона. -- Про те, що стану довгожителькою, знала ще замолоду: зозуля накувала, що проживу до 103 рокiв. Та, мабуть, птаху хтось сполохав, бо нинi менi -- 104!"

У довгожительки велика родина: народила трьох дiтей, має п'ятьох онукiв, сiмох правнукiв та шiстьох праправнукiв.

"У мене змалечку є одне правило, -- каже жiнка. -- Важко -- не скигли, а працюй та в жодному разi на долю не нарiкай. З дитинства не цуралася будь-якої роботи, та й нинi не сиджу без дiла. Зранку помолюся, причепурюся та гайда лущити квасолю. Хоча останнiм часом здоров'я пiдводить: погiршилися слух та зiр, але я не вмiю байдикувати. Таємниця мого довголiття -- вiра в Бога, стриманiсть у їжi та напоях i постiйний рух".

"Мати важко працювала в полi, та нiколи не хворiла, -- каже донька панi Iлони, Марiя. -- Вона не визнає лiкiв. За своє життя в рот не взяла жодної пiгулки, лiкувалася народними засобами. Як болiла голова, мастила лоба соком помiдора, проти нежитю варила чай з лiкарських трав iз полонини".


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду