Вхiд
Головна / Колонка головного редактора

60-відсоткова готовність за запасами вугілля, а зима – недалеко

2-09-2017, 19:29

60-відсоткова готовність за запасами вугілля, а зима – недалеко

Рахівський район на Закарпатті - єдиний, який досі залишався без природного газу. Завжди через це тут виникали десятки проблем, а останнім часом - і поготів.

Цей вид палива міг би скласти альтернативу дровам. Саме через відсутність голубого палива і безальтернативність дров ціни на них у Рахівському районі вудвічі вищі, ніж у середньому по області - близько 8 тисяч гривень.

Втім, незадовго до Дня незалежності України компанія «Львівгазвидобування» приєднала свердловину поблизу Солотвина, яку було розвідано ще шість років тому і законсервовано, до загальної газової мережі. Ця свердловина здатна постачати голубе паливо двом тисячам абонентів Рахівщини. Гілку центрального газогону саме в ці дні доведено до села Біла Церква, після якого буде селище Великий Бичків. Надалі надходження газу безпосередньо в домівки та в заклади соціальної сфери залежатиме від самих жителів, керівників соціальних закладів , зокрема, від підготовки ними технічних проектів та прокладання локальних мереж, і від того, як швидко це відбуватиметься.

- Відомо, що Закарпатська область повністю відмовилася від централізованого теплопостачання, і в цьому її відмінність від решти регіонів України, – ділився думками директор Департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської облдержадміністрації Едуард Маляр. - Тепер кожен споживач може заощаджувати енергоносії і в цьому має великі можливості та переваги. З іншого боку є необхідність забезпечення належного технічного стану мереж, налагодження ефективної роботи котлів. Ці обставини сукупно змушують ставитися до використання голубого палива зважено та максимально уважно.

Чим обігріватимуться взимку заклади соціальної сфери? Станом на 15 серпня до роботи було підготовлено лише 62 відсотки автономних відомчих котелень (824 з 1326). Такий самий показник і щодо тих котелень, які потребують капітального ремонту (завершено 21 із 32). До слова, і забезпеченість вугіллям вписується в ті ж таки величини – близько 60 відсотків від потреби. Час до початку опалювального сезону ще є, щоб ступінь готовності довести до потрібних 100. А поки що – 60...

Напередодні зими турбує постачальників голубого палива турбує досить високий рівень заборгованості: з урахуванням невиплат минулих років вона на 15 серпня сягала майже півтора мільярда гривень (1 453 млн. грн). Найбільший борг у населення – 722 млн. грн., водночас йому за відшкодування субсидій держава винна 668 млн. грн. А от за електроенергію в області сплачують більш ритмічно: її постачальникам своєчасно не надійшло 13,7 млн. грн.

Також триває перехід багатьох шкіл на використання твердих видів палива – дров або вугілля. В цьому році такий перехід уже здійснили в чотирьох школах та навчально-виховних комбінатах, до початку опалювального сезону їхня кількість зросте до п'яти. Загалом протягом 2017 року планується скоротити обсяг природного газу на 55 тисяч кубічних метрів. Його замінять твердими видами палива - дровами, пелетами або вугіллям.

60-відсоткова готовність за запасами вугілля, а зима – недалеко

Василь ЛОВСКА


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду