Вхiд
Головна / Події

В Ужгороді «Товариство угорської інтелігенції Закарпаття» хоче встановити провокативний пам’ятник

28-10-2016, 19:22

В Ужгороді «Товариство угорської інтелігенції Закарпаття» хоче встановити провокативний пам’ятник

«Товариство угорської інтелігенції Закарпаття» заявило про свої наміри щодо встановлення в Ужгороді провокативного пам'ятника антиукраїнським колаборантам - закарпатським членам верхньої палати угорських державних зборів, які мали відношення до окупаційного уряду, що діяв за погодженням нацистської Німеччини у час окупації Карпатської України.

Звісно, націоналісти Закарпаття вважають неприпустимим з боку вітчизняних держслужбовців сприяти приниженню національної гідності українського народу та держави Україна.

Прагнення ТУІЗ встановити «Пам'ятний хрест закарпатських депутатів та членів верхньої палати угорських державних зборів, жертв комуністичної диктатури 1945-1950рр., які були реабілітовані у період 1989-1992 рр.» можна розцінювати як такі, що принижують честь і гідність українців-нащадків репресованих закарпатців у період угорської окупації 1938-1944 років.

Угорське товариство аргументує свої наміри однобічно, з огляду на заслуги перед Угорщиною, свідомо замовчуючи антиукраїнську діяльність Едена Бачинського, Андрія Бродія, Степана Фенцика та інших, що мали відношення до окупаційного уряду, який при окупації Карпатської України діяв під протекторатом та за погодженням нацистської Німеччини. Під час окупації були вчинені військові злочини, зокрема катування та розстріли військовополонених воїнів «Карпатської Січі» та представників уряду Карпатської України.

Зважаючи на те, що частина цих діячів стала ідеологічними натхненниками та ідолами для місцевих сепаратистських антиукраїнських організацій та рухів, встановлення їм будь-яких пам'ятників на території України є неприпустимим та злочинним. А сприяння ТУІЗ у реалізації цього проекту посадовими особами має ознаки державної зради.

Будемо сподіватись, що державна влада, зважаючи на думку українських учених та висновки Інституту національної пам'яті України, не допустить спорудження будь-яких антиукраїнських пам'ятників.

Про це повідомила прес-служба ВО «Свобода».


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду