Вхiд
Головна / Суспільство / Відео

Фізиків УжНУ хочуть позбавити дослідницького корпусу. Ціна питання - мільйони доларів

4-09-2017, 12:00

Фізиків УжНУ хочуть позбавити дослідницького корпусу. Ціна питання - мільйони доларів
В Ужгороді загострилася суперечка щодо будинку, де розміщується один із дослідних центрів фізфаку УжНУ, який колись був у володінні греко-католицької єпархії. Цю будівлю на вулиці Замковій греко-католики хочуть повернути собі назад, однак переселятися звідси студентам-фізикам, де на двох приладах-прискорювачах майбутні фахівці атомної промисловості проводять дослідження, у тому числі виконують лабораторні та курсові роботи, нікуди. До слова, поряд із ужгородськими студентами й викладачами дослідницьку роботу тут ведуть і їхні колеги з Пряшівського університету.

Працівники Ужгородського національного університету запевняють, що прилади є унікальними та дуже дорогими, і перенесення їх коштуватиме не один мільйон доларів. У іншому випадку їх очікує знищення. Ці прилади, додають науковці, потрібні для дослідджень у багатьох галузях, їхнє розміщення на теперішньому місці є абсолютно безпечним для здоров’я.

Єпископ Мілан Шашік зі свого боку стверджує, що корпус знаходиться на території Кафедрального собору та Єпископської резиденції. І вже майже 10 років Мукачівська греко-католицька єпархія чекає, коли університет зможе перенести корпус.

Також владика додає, що раніше, коли це питання обговорювали з викладачами УжНУ, вони обіцяли, що протягом 10 років звільнять територію.

Декан фізичного факультету Володимир Лазур запевняє, що не проти перенести прилади, але для цього немає ні місця, ні потрібних 250 млн доларів. Тому фізфак просить відтермінувати ння.

Кажуть, що якщо закрття дослідницького корпусу УжНУ все-таки відбудеться, то на його місці розташують парк. Але питання все ще відкрите.

Докладніше про це - у сюжеті каналу "М-студіо"


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду