Вхiд
Головна / Політика

Закарпатські нардепи розділилися в голосуванні за закон "Про освіту"

6-09-2017, 12:30

Закарпатські нардепи розділилися в голосуванні за закон "Про освіту"

Причиною, очевидно, є конфлікт між державницькою позицією та бажанням не втратити прихильність нацменшин

Верховна Рада України прийняла закон "Про освіту", який започатковує реформу освіти в Україні.

"За" проголосували 255 народних обранців, проти – 20, утрималися – 16, не голосували – 68.

Оскільки вказаний проект закону через європейську практику розширення прав державної мови шляхом, природньо, певного звуження прав мов національних меншин змушував народних обранців розриватися між державницькою позицією і бажанням не втратити прихильність нацменшин, редакцію зацікавили результати персонального голосування в цьому плані нардепів від Закарпаття.

Отже, як вказує офіційний сайт Верховної Ради України, за проект закону у другому читанні та в цілому проголосували представники партії "Блок Петра Порошенка" Роберт Горват і Валерій Пацкан. Єдиним з усієї фракції партії БПП ПРОТИ проголосував очільник Партії угорців України Василь Брензович.

Представник фракції Політичної партії "Народний фронт" Валерій Лунченко у цьому випадку обачливо вирішив не голосувати.

По-різному проявили себе в одній ситуації три позафракційні нардепи від Закарпаття з одним прізвищем: Віктор Балога – утримався, Іван Балога проголосував за, а Павло Балога був майже традиційно відсутній.

Очікувано не голосував за вказаний законопроект член політичної партії "Опозиційний блок" Нестор Шуфрич, якому нещодавно, очевидно, через освітньо-педагогічні прорахунки у вихованні, довелося у суді взяти на поруки власного сина.

Так само "мудро" вчинив член групи "Партія "Відродження" Михайло Ланьо.

Натомість, підтримали важливий закон своїми голосами член Радикальної партії Олега Ляшка Юрій Чижмарь та представник групи "Воля народу" Василь Петьовка.

З усіх вказаних нардепів свою позицію оперативно оприлюднив лише Віктор Балога. Попри "утримання" під час голосування, він заявив у своєму Фейсбуку, що у мовному питанні Україні потрібно брати приклад з Угорщини.

– Бачу – голосування за освітню реформу спричинило нові дискусії з мовного питання. Зокрема, щодо угорської мови в школах Закарпаття. Мою позицію ви знаєте – я підтримую усі нацменшини. І угорців – особливо, – зауважив Віктор Балога на своїй сторінці у Фейсбук.

– Скажу навіть більше – в мовному питанні нам якраз потрібно брати приклад з Угорщини. Так, як вони захищають свою рідну мову, нам ще треба повчитися. Бо, наприклад, громадянином Угорщини може бути лише той, хто знає мову. А її незнання є прямою підставою до втрати паспорта, – зазначив В.Балога.

– Вважаю, що так само і той, хто вчиться в українській школі і є громадянином України, повинен знати державну мову. Це одна із головних складових суверенітету держави. І тут не потрібно зайвий раз дискутувати, а просто робити так, як наші сусіди і весь цивілізований світ, – зазначив політик.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду