Вхiд
Головна / Суспільство

Чим пов'язані предмети, винесені на ЗНО-2018, з формуванням "п'ятих колон Кремля"

12-09-2017, 20:30

Чим пов'язані предмети, винесені на ЗНО-2018, з формуванням "п'ятих колон Кремля"
Вперше за всі роки на Зовнішньому незалежному оцінюванні, яке проводитиметься в 2018-му, не буде російської мови. Про це свідчить перелік затверджених предметів у наказі Міністерства освіти і науки України.

"Кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право скласти тести не більше ніж з чотирьох навчальних предметів з Переліку", - йдеться в документі.

У переліку затверджені 11 предметів: українська мова та література; історія України; математика; біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Для випускників шкіл результати ЗНО з трьох навчальних предметів - української мови та літератури, математики або історії України та одного з предметів, зазначених у переліку - будуть зараховуватися як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

Також в наступному році для проведення ЗНО з іноземних мов будуть використані тести двох рівнів складності: рівня В1 і рівня В2. Новацією цих тестів буде частина "Розуміння мови на слух", яка передбачає прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

У 2018 року ЗНО пройде з 22 травня по 14 липня. Наказ набрав чинності 8 вересня 2017 року.

За публікацією сайту Bykvu.com.

Від редакції. Рішення МО про відміну ЗНО з російської підштовхує до запитань: невже в Україні так багато іспанців і французів, що їхня мова витіснила мову російську? Чи, може, все пояснюється особистими симпатіями й антипатіями чиновників Міносвіти? І чи варто зберегти якщо не в пріоритетах, то, принаймні, подумати про потреби другого за чисельністю етносу України - російського?..

Хай потім сперечаються конфліктологи, чому посилюється міжнаціональна напруженість, і де формуються "п'яті колони Кремля". Відповідь - на поверхні.

Подібні речі формуються у тому числі з подібних наказів-рішень Міносвіти. Рішень, які більше нагадують утиски багатомільйонної "меншини" росіян, ніж бажання зберегти мир і спокій в Україні.
Чим пов'язані предмети, винесені на ЗНО-2018, з формуванням "п'ятих колон Кремля"


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду