Вхiд
Головна / Суспільство

Новий телеканал Віктора Балоги блокується Геннадієм Москалем

13-09-2017, 16:34

Новий телеканал Віктора Балоги блокується Геннадієм Москалем

Сайт «Закарпаття онлайн» вмістив публікацію, в якій спробував зясувати, що криється за повідомленням прес-служби ОДА про "дотримання законності в сфері телерадіомовлення", яке було розповсюджене вчора. Надалі вміщуємо публікацію сайту без змін.

Головна фобія «генерал-губернатора» допомогла журналістам «Закарпаття онлайн» з’ясувати інформацію, користуючись відкритими джерелами

Учора, 12 вересня, прес-служба Закарпатської ОДА розповсюдила в закарпатських засобах масової інформації повідомлення під заголовком «Москаль: «Нацрада з питань телебачення має слідкувати за дотриманням законності в сфері телерадіомовлення, а не нав’язувати кабельним операторам окремі телеканали». Попри те, що відповідний текст надіслано з офіційної електронної адреси прес-служби Закарпатської ОДА, його, всупереч усталеній практиці, не розміщено на офіційному сайті Закарпатської ОДА. Натомість, її оприлюднено на особистому сайті Геннадія Москаля.

У тексті з облдержадміністрації, що його, практично, через відсутність конкретики та розмитість формулювань, не зрозуміли не тільки читачі, але й самі закарпатські журналісти (які, попри те, поширили його у своїх виданнях без жодних уточнень), йшлося про те, що «до голови Закарпатської ОДА звернулися одразу кілька кабельних операторів, що діють в області, з проханням вплинути на представника Національної ради з питань телебачення та радіомовлення на Закарпатті, котрий нав’язливо рекомендує їм укладати договори з одним із телеканалів, який навіть ще не почав свою роботу. З цього приводу Геннадій Москаль мав розмову з головою Національної ради Юрієм Артеменком, у результаті якої регіонального представника Нацради попереджено про неприпустимість подібної діяльності».

«Функції Нацради чітко виписані в законодавстві – це нагляд за дотриманням законів України в сфері телерадіомовлення та здійснення передбачених цими законами регуляторних повноважень, – наголосив Г.Москаль. – Ніякого лобізму відносно окремих телеканалів тут бути не може. Якщо ж подібні нав’язливі пропозиції з боку регіонального представника Нацради на Закарпатті повторяться, прошу кабельних операторів одразу звертатися в обласну державну адміністрацію».

Повідомлення видалося нам дивним, а тому редакція Закарпаття онлайн вирішила з’ясувати, про що саме йдеться у цьому випадку.

Насамперед, логічно було припустити, що через найбільшу особисту фобію Геннадія Москаля, а також різко агресивну позицію голови ОДА у цьому питанні та ситуативну відсутність телевізійного потенціалу у одного з ключових гравців закарпатської політики йдеться про телеканал, який може мати стосунок до Віктора Балоги.

Поверхневий пошук в інтернеті вакантних посад працівників, що мають стосунок до телевізійної справи, відразу вивів на практично свіже, 6-денної давності оголошення на сайті Work.ua, в якому справді йшлося про пропозиції по відповідних вакантних посадах у Мукачеві. Як з’ясувалося, такі працівники потрібні ТОВ «Сіріус Медіа Продакшн».

Новий телеканал Віктора Балоги блокується Геннадієм Москалем

Наступне уточнення вже у власних джерел підтвердило, що вказане підприємство справді має стосунок до Віктора Балоги, та що саме про нього йшлося в дивному, неконкретизованому коментарі Г.Москаля. А скаржниками «генерал-губернатору» ймовірно є оператори кабельного телебачення, власники яких є акціонерами дружнього Г.Москалеві телевізійного проекту Віктора Медведчука «Перший кабельний» – мукачівське ТОВ «ДВС-САТ», ТРК «Виноградів ТВ» і ужгородське ТОВ СМП "ТЕВІАНТ".

Як стає зрозуміло з оголошення на Work.ua, попередньо працівникам мукачівського «Сіріуса» пропонуються однакові ставки зарпплат – 8 000 грн.

Подальшу інформацію про нову телекомпанію можна отримати з промо-ролика на вказаному в оголошенні її веб-сайті. Сам сайт, щоправда, ще перебуває в режимі розробки і, як вказує лічильник, планує бути завершений через 78 діб. Ймовірно, цю дату умовно слід вважати і певним дедлайном по запуску самого проекту мультимедійної платформи «Сіріус», який, за словами Г.Москаля, «навіть ще не почав свою роботу».

Новий телеканал Віктора Балоги блокується Геннадієм Москалем

Як стає зрозуміло, проект передбачає, зокрема, мовлення для національних меншин, що враховуватиме специфіку багатонаціонального Закарпаття.

Поряд із розвитком бази на Закарпатті передбачається також створення телевізійної студії з центром у Києві.

За своїм наповненням медіа-платформа «Сіріус» планується як канал з інформаційно-пізнавальним та культурно-просвітницьким змістом.
Новий телеканал Віктора Балоги блокується Геннадієм Москалем
Наголос робитиметься на інформаційне мовлення з блочною ротаційною структурою і постійним оновленням інформації. Інформаційні блоки до 15 хвилин кожний виходитимуть щогодини, а під завершення дня виходитиме підсумкова інформаційна програма. Передачі культурологічної, просвітницької та пізнавальної тематики транслюватимуться між випусками новин.

Як наголошується, контент медіа-платформи «Сіріус» складатиметься не тільки за рахунок власного продукту, але й з урахуванням обмінного, або придбаного продукту.

Детальніше з проектом можна ознайомитися в ролику на сайті www.sirius-tv.org

Так чи інакше, варто розуміти, що вчорашній коментар Г.Москаля кладе початок жорсткому протистоянню в плані реалізації цього проекту і чинний голова Закарпатської ОДА докладе усіх зусиль і залучить усі свої зв’язки, аби намічене командою В.Балоги залишилося виключно в планах, або, принаймні, було звужене до мінімальних об’ємів.

Що буде протиставлено в цьому плані його опонентами, стане зрозуміло вже найближчим часом.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду