Вхiд
Головна / Суспільство

Які запитання депутати повинні поставити прокурору Гаврилюку на сесії облради, де звітуватиме за рік роботи

14-09-2017, 13:29

Які запитання депутати повинні поставити прокурору Гаврилюку на сесії облради, де звітуватиме за рік роботи
Про ефективність роботи Закарпатської обласної прокуратури з читачами Фейсбук поділився громадський активіст, член ГО "Реформи та стабільність", адвокат із Хуста Роман Келемен.

Вважаючи його інформацію вкрай важливою для громадськості і визнаючи її публічний характер, вміщуємо текст у повному обсязі.
(При цьому нагадуємо, що відповідальність за публікації, які вміщуються на сайті, несуть її автори).[/i]

Днями звернулись до мене одні громадяни і питають , як я можу пояснити таку ситуацію , коли в області помпезно затримають «хабарників», а через деякий час ці хабарники всі знову на роботі без будь-яких обмежень . Народ у всьому звинувачує суди ,а судді в своє виправдання кажуть, що вони тут ні причому, оскільки це все халатна робота органів досудового слідства . Ось така кругова порука, а я би сказав – «корпоративні інтереси слідства, прокуратури та судів». Оперативні підрозділи викривають і ловлять їх на отриманні «хабарів», а представники «кооперативу» думають, як максимально злупити з хабарника відкупних і знову відпустити нехай трудиться. Всім зрозуміло , що така позиція їхнього кооперативу можлива тільки тоді, коли це підтримується прокурором області .

Нагадую, що вже більше року в Закарпатті новий прокурор Гаврилюк, якого так помпезно на гелікоптері катав генеральний прокурор України – Ю. Луценко. Гаврилюк працював в спеціалізованій прокуратурі (антикорупційній прокуратурі), всі зраділи , що тепер Гаврилюк дасть бій хабарникам але «не тут то було». Танці з дівчатами у закладі з назвою «Контрабас» і далі рішалово.

Що ж тримає прокурора Гаврилюка в області , якщо в Києві у нього була заробітна плата до 100 000 грн ,а в області 20 000 грн ??? Згідно зі своїми посадовими обов’язками Гаврилюк особисто відповідає за справи з хабарництвом. І що ви думаєте, він їх вирішує ??? Читаємо чергові новини - затримали на «хабарі» і пред’явили підозру за ст.368 ч.3 . « від 5 до 10 років з конфіскацією» , де прокуратура «суворо і неупереджено проводить розслідування» .

А от до суду Закарпатська прокуратура вже передає обвинувальний акт і вже за дуже легкими статтями 368 ч.1 «карається штрафом від однієї тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років» ст. 369-2 «караються штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.».

За рік роботи Гаврилюка затримано 50 хабарників за ст. 368 ч.2-3 , а от до суду всі змінились на легші покарання і хабарники всі отримали штрафи та умовні покарання . Що змушує закарпатську прокуратуру так маніпулювати з кваліфікацією злочинних дій всі здогадаються зразу !!! І ще одним прикладом цієї «псевдо» боротьби з корупцією та хабарництвом обласного прокурора є гучне затримання директора Закарпатського базового державного медичного коледжу на отриманні хабара в 1000 дол. Він як голова вступної приймальної комісії вимагав та отримав «хабар» . Директору було пред’явлено підозру за ст. 368 ч.3, хотіли взяти під варту , але суд дав домашній арешт та наділи електронний браслет, так як у нього було дуже погане самопочуття . Закінчивши розслідування обласна прокуратура передала справу до Хустського районного суду вже за ст. 369-2 ч.2 «караються штрафом від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років».

Натомість закарпатська прокуратура навіть не звернулась до суду про відсторонення цього директора від займаної посади на період розгляду злочину в суді. І зараз директор Закарпатського базового державного медичного коледжу вийшов на роботу і продовжує займати посаду директора, а обвинувальний акт продовжує собі лежати в канцелярії суду. Бентежить те, що до цього часу навіть не призначено підготовчого засідання по справі директора Закарпатського базового державного медичного коледжу, а Управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА, якому підпорядковано навчальний заклад, взагалі нічого не знає і спокійно допустило його до роботи. Ось такий результат роботи обласного прокурора Гаврилюка.

На черговій сесії Закарпатської обласної ради 21.09. прокурор Гаврилюк має звітувати про свою успішну роботу та про боротьбу зі злочинністю та дотриманням законодавства, ось нехай йому депутати поставлять ці питання.

Гаврилюка та його заступників навіть самі закарпатські прокурори вже охрестили « заробітчанами».

Роман КЕЛЕМЕН


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду