Вхiд
Головна / Економіка / Колонка головного редактора

Поляка Бальчуна в "Укрзалізниці" на мільйонній зарплаті змінив українець Кравцов...

30-09-2017, 11:37

Поляка Бальчуна в "Укрзалізниці" на мільйонній зарплаті змінив українець Кравцов...

Кабінет міністрів затвердив контракт із членом правління - виконуючим обов'язки голови правління ПАТ "Укрзалізниця" Євгеном Кравцовим, який до цього перебував на посаді заступника голови. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 27 вересня без обговорення.

За підрахунками агентства "Інтерфакс-Україна", Кравцов у разі виконання всіх вимог контракту, протягом року на посаді члена правління зможе заробити 24 мільйони гривень, а на посаді в. о. голови правління - 26,6 мільйонів гривень.

Тож щомісяця в.о. керманича «Укрзалізниці», якщо виконуватиме умови контракту, зможе отримувати по 2 мільйони гривень. Якщо ж його затвердять керманичем – 2,22 мільйона.

Навіть якщо сидітиме на голій зарплаті, тобто не виконуватиме тих додаткових умов, які зазначені в контракті, то все одно зарплата Кравцова перевищуватиме півмільйона. За місяць! До речі, щомісячний оклад усіма розкритикованого і покладеного на лопатки Войцеха Бальчуна – попереднього керівника залізничного відомства, який безславно утік з України, була навіть меншою - 462 тисячі гривень.

А тепер ідемо до суті питання. Вона «зіткана» всуціль із контрастів.

... Стверджується, що Пенсійний фонд має «діру» завглибшки в майже півтораста мільярдів. Про щорічне підвищення пенсій на рівень інфляції, до чого зобов'язує діючий закон України, в уряді роками не згадують. Підвищення зарплат учителям і медикам, якого теж очікують понад три роки - на рівні обіцянок. Стипендії студентам скоротили, норми обов'язкових годин викладачам вузів підвищили, зарплати вчителів у школах пов'язали з кількістю учнів (що призведе до значного зменшення заробітків педагогів у малокомплектних школах)... Вакцинами від грипу та інших хвороб не забезпечили (нещодавно для одного потерпілих по всій Україні шукали сироватку від укусу змії)...

Немає, немає, немає.... Ряд можна продовжувати, та чи варто? Адже перед нами – факт закиданого грішми держчиновника, який отримуватиме свою надвисоку зарплату з наших із вами кишень.

Дарма, що не так давно вартість вантажних перевезень залізницею в Україні вчергове підвищили, цього разу на 22 відсотки, що начисто вбиває бажання закордонних перевізників користуватися українською мережею доріг, а обирати для експортних маршрутів Польщу і Білорусь.

Головне – зарплата чиновникові, що нагорі. Бо - іншого такого «талановитого» і «з добрими намірами» менеджера, як той самий Кравцов, на вп'ятеро чи навіть удесятеро меншу зарплату в Україні знайти неможливо!

Донедавна за надвисокі зарплати заслужено критикували Гонтарєву, Вовка. Схоже, ніхто висновків із цього робити не збирається: тенденція зберігається.

Дарма, що гроші для очільників відомств, які контролює держава (наголошуємо на цьому) збираються з наших із вами кишень - податків із зарплат, платежів підприємців малого і середнього бізнесу. Дарма, що через надвисокі зарплати купки вищих начальників незаслужено мало отримують мільйони медиків і вчителів, тисячам студентів відмовлено в стипендіях, а пенсіонери голодують із пенсіями, що нижчі за прожитковий мінімум.

Головне – забезпечити державних «жирних котів». А кіт – він завжди кіт. Сьогодні – тут, завтра – там. Що й продемонстрував власним прикладом «вдалий менеджер» і «пристрасний рокер» Бальчун. Тихенько разом із мільйонами перебрався до своєї Польщі - додому.

Ми ж як були, так тут і залишаємося. З цсе тією ж проблемною залізницею і черговим начальником над нею.

І смішно, і грішно.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду