Вхiд
Головна / Суспільство / Колонка головного редактора

"Відпусток" за крадену деревину більш не буде: чіткий сигнал Президента лісівникам Закарпаття

3-10-2017, 09:49

"Відпусток" за крадену деревину більш не буде: чіткий сигнал Президента лісівникам Закарпаття
«Якщо ми запроваджуємо кримінальну відповідальність і навіть схопимо злочинця на гарячому, а він потім опиниться на волі — це не те, що я хочу бачити. Якщо вони накрали деревину, а потім їх звільнили, то це для них як відпустка. Не приймаю такої позиції».

Ці слова належать Президенту України Петру Порошенку, який перебував із робочим візитом в Івано-Франківській області.

В рамках візиту відбулася нарада з питань удосконалення державної політики в галузі лісового та мисливського господарства. Петро Порошенко на нараді виокремив ухвалений парламентом закон щодо запровадження кримінальної відповідальності за незаконне вирубування лісів. Чинність документа поширюється на професійних лісників і на «чорних» лісорубів.

Під час наради в.о. голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар поінформував, що з посад у звільнено півтора процента осіб з кадрового складу держлісгоспів, причетних до незаконного вирубування лісів.

Президент із цим не погодився: «Цифри значно більші, 400 нечистих на руку працівників, які брали участь у незаконних рубках спільно, наголошую, з представниками місцевої влади, силовиками, які їх прикривають. Створено мафіозне угруповання, і ще й посилаються нагору, що у них там є парасольки. Ваші парасольки закінчені. І ми для цього ухвалили закон. Для того, щоб ті, хто збирається знищувати Карпати, чітко зрозуміли: ваше місце у в’язниці. І через дуже короткий термін прошу силовиків, голів ОДА підготувати мені звіт щодо ефективності застосування цього закону. Вам для цього дали повноваження».

За словами Президента, раніше ці повноваження спеціально забрали для того, щоб безкарно вирубувати ліси. Нині ситуація змінилася, оскільки місцева влада й правоохоронці отримали необхідні права, але з ними пов’язано й більшу відповідальність.

Наслідком нового закону, заявив глава держави, має бути не лише припинення незаконних рубок, а й «дуже активна відновлювальна робота» щодо лісів.

А тепер – до Закарпаття. Згадаймо, скільки лісу безкарно знищили в Закарпатті вже за «постмайданної» України. Про затриманих (як правило, звичайних лісників або єгерів), і покараних незначними штрафами неодноразово повідомляли правоохоронці. Водночас «велика риба», яка несе повноту відповідальності за стан у лісах і яка відбулася легким переляком під час «куплених» перевірок або сертифікацій, продовжує залишатися на керівних посадах. Ба більше, продовжує набивати собі кишені, маючи «в умі» державну.

Про це йшлося і на круглому столі, проведеному сайтом минулого місяця (В Ужгороді за круглим столом обговорили результати боротьби з корупцією), а також у окремих публікаціях, що слідували за цим і на які не було жодної реакції від Закарпатського ОУЛМГ (У Закарпатті немає лісу для тих, хто має на нього законне право). Не мовчали й інші засоби масової інформації. А чим усе закінчилося? Помпезним проведенням Дня працівника лісового господарства, а пізніше й Дня мисливця.

Ні, ми не проти свят. Треба і простій людині дати можливість відчути себе людиною хоч під час таких урочистостей. Але де відповідальність за скоєне в лісах, панове? Чи не слугують ці свята такою собі маскувальною завісою – «у нас усе в порядку, а ті недоліки, що були – та це ж дрібниці на тлі загальних успіхів».

Президент розставив акценти, як він ставиться до «успіхів», що їх демонструє в нашій області, зокрема, команда на чолі з начальником облуправління лісового та мисливського господарства В.І. Мургою. Тож начувайтеся, Валерію Івановичу. Безмежні «санітарні» рубки і невиконання умов аукціонів, які ви й ваші підлеглі постійно порушуєте, скоро дадуть про себе знати. Словам українського Президента, які спрямовані саме в ваш бік, ми не маємо права не довіряти.

В наступних публікаціях ми продовжимо тему, яка хвилює закарпатців над усе. Адже через надмірну зажерливість нинішньої «лісової» верхівки можна втратити ліси у Карпатах. І ці втрати можуть стати безповоротними для природи, а люди позбудуться дарованого їм звище ресурсу для достойного життя.

«Туристів на лисі гори не запросиш. Хто поїде в Карпати, якщо в Карпатах немає лісу? Якщо триває незаконне вирубування, якщо є посуха і хвороби і ми гектарами втрачаємо наш фантастичний природний потенціал — наше національне багатство?». Для зарубки в вашій, п. Мурга та найближчого вашого оточення, пам'яті додамо: ці слова теж сказав Президент. І сказав саме для вас.
"Відпусток" за крадену деревину більш не буде: чіткий сигнал Президента лісівникам Закарпаття
На фото: під час наради в Івано-Франківську


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду