Вхiд
Головна / Суспільство / Події

Туризм – рятівна соломинка економіки Закарпаття

30-10-2016, 09:48

дає людям гроші заробляти і Закарпатський край прославляти
На нього неабияка надія і в перспективі, бо це дає людям гроші заробляти і Закарпатський край прославляти.

Цю беззаперечну тезу засвідчують дані управління туризму та курортів Закарпатської облдержадміністрації. Зокрема, від початку 2016-го року наша область отримала 1,5 млн. гривень туристичного збору. Це служить доказом того, що ми й надалі залишаємося приваблими для мешканців усієї країни.
Приємно те, що лідером у цьому плані є Свалявський район, який на туризмі "заробив" 336 тис. грн. Очевидно, саме тутешні санаторії з мінеральними водами, а також гірські краєвиди туристам найбільше до смаку. Бо хто відмовиться від таких казкових пейзажів, якими наділена богодайна свалявська земля. Такої чарівної місцевості на мапі краю годі знайти. Є сподівання, що туризм і надалі домінувати у економіці Свалявщини.
Слідом за нами йдуть місто Ужгород та Берегівський район, які «заробили» для бюджету відповідно 207 і 153 тисячі. Далі у списку – Воловецький і Виноградівський райони. Слід також сказати, що Закарпаття у соціологічних опитуваннях є найпривабливішою областю для туризму (за нею розташовані Львівська, Одеська та Івано-Франківська) області. Загалом карпатському регіону перевагу для відпочинку віддають 52 відсотки респондентів-українців. Причорномор‘я у цьому плані значно відстає.
У продовження цього слід сказати, що депутати облради на останньому своєму сесійному зібранні затвердили програму «Координації розвитку туризму в області» та утворили при комунальному підприємстві «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради» «Центр розвитку туризму «Закарпаття».
Мета програми – започаткування в області нової моделі координації туристичної галузі області шляхом створення обласного Центру розвитку цієї сфери. Серед основних його функцій – здійснення заходів, спрямованих на розвиток туристичної галузі області, створення конкурентоспроможного на національному та міжнародному ринках туристичного продукту, здатного максимально задовольнити потреби мешканців області та її гостей. У планах – розширення мережі туристично-екскурсійних маршрутів, здійснення системної рекламно-інформаційної діяльності, підтримка в’їзного та внутрішнього туризму, забезпечення функціонування реєстру туристичних шляхів встановлення єдиного підходу розвитку туризму та екскурсій.
Турцентр займатиметься розробкою нових туристично-екскурсійних маршрутів, проводитиме дослідження з метою визначення пріоритетних напрямків розвитку цієї сфери в містах і районах області, здійснюватиме обмін кращими практиками з проведенням наукових конференцій, семінарів, засідань за "круглим столом", виїзних форумів, рекламно-презентаційних заходів, організовуватиме виставки, фестивалі, ярмарки, конференції й інші галузеві акції та зібрання.

Михайло ПАПІШ


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду