Вхiд
Головна / Фото

Осінь у ботанічному саду УжНУ з барбарисом Тунберга та диким лимоном

30-10-2016, 12:02

Осінь у ботанічному саду УжНУ з барбарисом Тунберга та диким лимоном


Якщо осіння хандра крок за кроком пробирається до вас все ближче, ваш єдиний порятунок – втеча. Але не готуйтеся тікати далеко, адже в ботанічному саду УжНУ можна забути про всі турботи й насолодитись яскравими барвами осені.

«Ботанічний сад функціонує з 1945 року і розташований на ділянці площею в 4,5 га. Він поділений на ділянки флори Америки, Європи та Азії. В партері зібрані рослини за своїми декоративними цінностями, незалежно від того, звідки вони походять. Перші рослини, що були висаджені, – місцеві, але поступово налагодилися зв’язки з іншими ботанічними садами України та близького зарубіжжя, і кількість екземплярів збільшилася», – розповідає завідуюча відділом природної флори та дендрології Надія Копинець. За її словами, нові зразки ботанічний сад отримує через обмін – із України, Чехії, Словаччини, Угорщини, Америки, Китаю та Японії. Щороку тут з’являються нові екземпляри екзотів. Проте, аби рослина була висаджена у відкритий ґрунт, проходить чимало часу, подеколи кілька років. Карантинні інспекції перевіряють насіння.

Зараз у ботанічному саду зібрано понад 4 тисячі видів і сортів рослин, що вже висаджені у відкритий ґрунт, і близько 2 тисяч тепличних. З них велика кількість хвойних, зокрема тис, метасеквойя, кипарис болотний. Декоративне квітникарство представлене трояндами, гладіолусами, хризантемами та ліліями. «Також у ботанічному саду знаходиться квітка, занесена до Червоної книги, – Colchicum autumnale, або ж пізньоцвіт осінній. Цей вид доволі знищений у Карпатах, адже його часто використовують через декоративність», – розповідає пані Надія. В оранжереї тут ростуть також тропічні й субтропічні рослини: банан, мімоза, лавр, евкаліпт, папайя, пальми та кактуси.

Осінь у ботанічному саду УжНУ з барбарисом Тунберга та диким лимоном


Восени сад не втрачає своєї чарівності, адже деякі види прикрашають територію до середини зими, а подекуди навіть довше. У колекції є магнолії, які навесні відзначаються своїм цвітом, а в осінній період мають гарні плоди рожевого кольору. Тюльпанове дерево тепер прикрашене плодами, схожими на шишки, що опадають тільки наприкінці осені. Кизильники також дуже помітні, адже дрібні червоні плоди виглядають, немов намистини, і тримаються аж до перших морозів. Падуб теж відзначається червоними ягодами, але максимальної краси він досягає в листопаді – грудні.

Також на території саду є три види барбарису Тунберга: ясно-золотистий, темно-пурпуровий та вічнозелений. Ягодами барбарису теж можна милуватися довго, а ще восени зустрічається його друге цвітіння. Осінній сад дивує й диким лимоном. На вигляд його плоди тільки трохи за розміром відрізняються від звичного нам фрукта, проте смак у нього дуже гіркий.

Вероніка КОБАЛЬ,
прес-служба УжНУ


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду