Вхiд
Головна / Політика

Глава угорського МЗС вважає, що «дискримінаційний» стосовно нацменшин України закон про освіту має бути відкликаний

26-11-2017, 12:57

Глава угорського МЗС вважає, що «дискримінаційний» стосовно нацменшин України закон про освіту має бути відкликаний
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт не може підтримати євроатлантичні зусилля Києва до скасування «дискримінаційного» українського закону «Про освіту».

Про це Сійярто повідомив на полях саміту Східного партнерства 24 листопада в Брюсселі, передає Радіо Свобода. «Ми не можемо цього зробити і підтримати євроатлантичні зусилля (України), адже Київ знехтував правами нацменшин і грубо порушив Угоду про асоціацію між ЄС і Україною, що набула чинності на початку вересня», – зазначив глава МЗС Угорщини.

Сійярто наголосив, що Угорщина «не принесе в жертву закарпатських угорців на вівтарі світової політики».

За його словами, якщо для України важливо інтегруватися в структури ЄС і НАТО, вона повинна виконати свої міжнародні зобов’язання, зокрема відкликати «дискримінаційний» стосовно нацменшин України закон про освіту. Тільки в цьому випадку, за словами міністра, Україна знову може розраховувати на повноцінну підтримку Угорщини.

Як уже повідомлялося, 28 вересня набув чинності закон «Про освіту», котрий, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є тільки державна. Мови нацменшин будуть вивчатися тільки до 5 класу, а вже з 2020 року освіта в Україні стане цілком україномовною.

Документ викликав різку критику низки країн, зокрема, Угорщини. Будапешт заявив, що відтепер блокуватиме зближення України і ЄС, а такж звернувся до верховного комісара ООН з прав людини провести розслідування через український закон. Пізніше Угорщина заблокувала засідання комісії Україна-НАТО, яке повинно було відбутися в грудні.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду