Вхiд
Головна / Суспільство

Ввести постійну місію спостерігачів ОБСЄ у Закарпаття попросив глава МЗС Угорщини П. Сійярто

7-12-2017, 21:25

Ввести постійну місію спостерігачів ОБСЄ у Закарпаття попросив глава МЗС Угорщини П. Сійярто
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто закликав ОБСЄ направити постійну місію спостерігачів на Закарпатті, де проживає близько 150 тисяч угорців.

Про це він сказав на 24-ому засіданні Ради міністрів ОБСЄ 7 грудня у Відні.

– Леді та джентльмени, ми занепокоєні напруженістю в Закарпатській області, де проживає 150 тисяч угорців. Там відбувалися антиугорські демонстрації, до яких долучилися жителі інших регіонів України, в ході яких відбувалися наруги над національними символами і скандувалися антиугорські гасла. У зв'язку з цим ми наполягаємо на постійній присутності спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Закарпатській області, – цитує слова угорського міністра Європейська Правда.

Окрім цього Петер Сійярто вкотре згадав про те, що новий освітній закон в Україні суперечить українському законодавству та міжнародним зобов’язанням Києва, зменшує існуючі права угорської нацменшини і так далі, не забувши згадати про те, що Угорщина чимало допомагає Україні, зокрема в інфраструктурних питаннях.

До слова, подібна до тієї місії, яку пропонує відправити на Закарпаття Пийтер Сійярто, вже працює в Україні, й дислокується в Івано-Франківській області з акцентом якраз на Західну Україну.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду