Вхiд
Головна / Політика

У неділю освятили вівтарний камінь біля історичного пам'ятника угорців на Верецькому перевалі

11-12-2017, 13:33

У неділю освятили вівтарний камінь біля історичного пам'ятника угорців на Верецькому перевалі
У неділю 10 грудня на Верецькому перевалі біля пам'ятного знака Гонфоглалашу ("Здобуття угорцями батьківщини") урочисто освятили новий втарний камінь, виготовлений із граніту. Про це повідомляє Mukachevo.net.

Як зазначається на офіційному сайті угорської провладної партії FIDESZ, попердній камінь замінено після пошкодження українськими націоналістами.

Гранітний камінь встановлено за сприяння фракції FIDESZ 7-го району Будапешту. На відкриття приїхав особисто заступник міського голови Іштван Байкаі, один із спонсорів проекту. Також у освяченні взяли участь голови угорських організацій Ласло Зубанич (UMDSZ) та Ласло Брензович (KMKSZ).

- Верецький перевал - це символічне місце для всіх нас і відіграв особливу роль у житті угорців. Ми відкриваємо вівтар на горі, куди понад тисячу років тому прибули наші предки у пошуках батьківщини, - зазначив Іштван Байкай. За його словами Верецький перевал - одне з найважливіших місць угорської історії. І має не лише історичне, а й духовне значення. Адже є святим символом єдності нації. Він підкреслив, що на даний час для закарпатських угорців є важливим як ніколи також відчувати, що вони є невід'ємною частиною угорської нації.

Ласло Брензович зазначив, що це вже третій вівтарний камінь, встановлений з 1994 року. І висловив надію, що його більше ніхто не пошкодить. За словами автора пам'ятника та скульптора Петера Матла, цей пам'ятний знак є символом любові, миру та братерства. Тому він не має жодних надписів та емблем, окрім хреста на камені.

Церемонія освячення відбулася за участі священиків угорських історичних церков, закарпатських угорських лідерів і дипломатів з Генерального консульства Угорщини в Ужгороді.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду