Вхiд
Головна / Суспільство / Політика / Економіка

В Україні вже в 2018 році піднімуть пенсії військовослужбовцям, співробітникам МВС і СБУ

9-01-2018, 13:04

В Україні вже в 2018 році піднімуть пенсії військовослужбовцям, співробітникам МВС і СБУ

Замміністр соцполітики Микола Шамбір заявив, що нове зростання пенсій українців намічений владою на 2019 рік, причому очікується, що він буде вище інфляції і стане автоматичним.

За його словами, вже в цьому році Кабмін обіцяє перерахувати пенсії військовим, враховуючи, що їх виплати не індексувалися з 2008 року, тобто 10 років, а ціни за ці роки зросли, за офіційними даними Держслужби статистики, майже втричі.

Таким чином, головним пріоритетом пенсреформи було і залишається збільшення розміру пенсій. При цьому заступник міністра мав на увазі пенсіонерів, які отримують виплати по солідарній системі (з "загального казана").

«Створена система, яка вводить щорічне підвищення пенсій в автоматичному режимі. Підвищення відбуватиметься за єдиними підходами та складе 50% від зростання середньої зарплати плюс 50% від збільшення рівня інфляції. Це дозволить збільшувати розмір пенсій, перекриваючи рівень інфляції і навіть більше. За попередніми розрахунками, в 2019 році таке підвищення складе до 20% розміру пенсій» - заявив Шамбір.

Варто нагадати, що за словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана в 2019, середня пенсія підвищиться на 900 грн. Якби такий перерахунок був в 2017 році, то середній пенсіонер отримав би додатково до пенсії приблизно 550 грн, так як середня пенсія після осучаснення склала 2446 грн, а інфляція - понад 14%. Звичайно, тим, у кого пенсія мінімальна (+1453 грн), додали б всього близько 300 грн, а тим, у кого вона - максимальна (10 940 грн на 2017 рік), збільшення склало б понад 2000 грн.

Варто підкреслити, що після пенсреформи в жовтні 2017 року збільшилися пенсії у 10,2 млн пенсіонерів, або у 90% від їх загальної кількості. У грошах середнє підвищення склало 561 грн, але у 40% пенсіонерів, які мали невеликі зарплати, надбавка виявилася менше 200 грн. Також в грудні 2017 року міністр соцполітики Андрій Рева пообіцяв, що в 2018-му влада додатково підвищать пенсії тим, у кого були маленькі заробітки, і при цьому великий стаж роботи - 40 років і більше. Але поки, схоже, це питання відклали.

Так, військовослужбовцям ЗСУ, співробітникам МВС, СБУ та іншим силовикам, Кабмін обіцяє підняти пенсії, починаючи з січня цього року, про це вже заявив віце-прем'єр Павло Розенко.

За словами Розенка, Кабмін ще 13 грудня розробив законопроект, за яким силовикам додадуть грошей з цієї дати, незалежно від того, коли Рада за нього проголосує.

«Законопроект про впорядкування пенсій військовослужбовців спрямований в РНБО, після чого він буде представлений у Верховній Раді. В ньому уряд пропонує, щоб осучаснення пенсій військовим пенсіонерам було з 1 січня 2018 року» - зазначив Розенко.

Поки РНБО документ не розглянув і коли розгляне, невідомо. За розрахунками фахівців Мінсоцполітики, середнє підвищення пенсій силовикам складе 1500 грн, або 62% від їх нинішньої середньої пенсії (2420 грн), яка тепер навіть нижче, ніж у цивільних. Воно торкнеться майже 550 тисяч військових пенсіонерів.

Джерело: Відомості-Україна


коментарі

Alina Mironova

15 червня 2018 21:32
Здравствуйте! «Що стосується ситуації з кором, то вона цілком очікувана і прогнозована. Виною всьому – висока ефективність вакцинації від кору. Саме висока ефективність вакцинації призвела до того, що люди перестали боятися кору і тепер бояться щеплень. Як наслідок – фактично ми зараз – на порозі епідемії кору. І якщо розуміти, наскільки критичний рівень вакцинації, то наявний на сьогодні рівень захворюваності – це практично подарунок долі, нам ще дуже щастить. Думаю, що в 2018 році ситуація, на жаль, має погіршитися, тому що особливої активності нещеплених на спостерігається – вони, як і раніше, не бояться. Попутно не покращує ситуацію і те, що питання вакцинації, як і раніше, не є пріоритетними для людей, які керують нашою державою. Ця тема ігнорується ними постійно. Але вже дуже скоро вона буде викликом для нас усіх», – повідомив Радіо Свобода Євген Комаровський.
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду