Вхiд
Головна / Суспільство / Події

Закарпатська реабілітація для українських біатлоністів-збірників

31-10-2016, 13:40

Тренер збірної України з біатлону Олександр Семенов


Якщо донедавна про такий вид спорту, як чоловічий (бо є ще й жіночий) біатлон багато хто практично знав тільки у загальних рисах, то відтепер володітиме значно повнішою інформацією. Автор "добув" її за чашкою кави у "Магнумі" під час спілкування зі старшим тренером(!) з цього виду спорту національної збірної Олександром Володимировичем Семеновим.
До нашого прикордонного міста українські біатлоністи на чолі з 60-річним своїм наставником заїхали по дорозі з Австрії. Звісно, у готелі "Магнум" (власник Володимир Бортнічук) зупинилася не вся збірна, а тільки певна її частина. Деяким хлопцям тренер дозволив ненадовго поїхати додому.
– На базі ваших купалень (мова – про спортбазу "Закарпаття" та "Жайворонок") ми "віддихаємося" від цьогорічних змагань, напружених тренувань, тим паче, що для повної реабілітації тут наявні всі умови, – вихвалючи наше провінційне Берегово, наголошував керманич українських біатлоністів. У цьому виді спорту він найповажніша на Україні персона – ас не тільки в нас, але навіть у світовому тренерському біатлоні.
Доки ми сиділи та смакували я кавою, а гість – чаєм, потроху з‘їжджалися спорстмени, які щодня дообіду на велосипедах намотують кілометри. Жодного дня не можна без тренувань, бо тоді втрачається фізична форма, спортивна майстерність, сукупність інших практичних знань тощо. Відтак хлопці, зокрема, чернігівчанин Сергій Семенов-молодший, тернопілянин Дмитро Підручний, Віталій Кільчицький з Новояворівська та інші (див. світлину), вирішили зазнімкуватися для нашої газети. Були б поруч Артем Прима, Володимир Семаков, Олександр Жирний та інші члени збірної, то можна було б писати, що до Берегова з‘їхався увесь цвіт українського біатлону.
Це саме ті хлопці, які є учасниками олімпійських першостей (хоча у Сочі у 2014 р.) не посіли призові місця – там вони у командному заліку вийшли аж дев‘ятими, однак на світових турнірах і змаганнях з Кубку світу таки завойовують медалі. Найкращі показники наших біатлоністів – на світовому чемпіонаті в Осло на початку року (бронзу виборов Сергій Семенов, а жіноча збірна, не зважаючи навіть на те, що у ній виступала володарка "золота" Олена Підгрушна, фінішувала на 5-му місці). Хоча ця команда, до складу якої входять та ж Підгрушина, Валя Семеренко з сестрою Вітою, Юлія Джіма та інші, вже радували уболівальників і значно ліпшими результатами.
До речі, у грудні місяці в чеській Моравії біатлоністи знову зберуться на турнір і змагатимуться за Кубок світу. Звісно, там також виступатиме українська спортивна дружина, яку туди повезе Олександр Семенов. Будемо раді, якщо берегівські "канікули" хоч трохи посприяють нашим спринтерам, аби нарешті увійти до когорти кращих (наразі у світовій трійці лідерів норвежці, французи та німці).
Старший тренер також сповістив, що президентом Федерації з біатлону України є Володимир Бринзак (віце-президент НОКу нашої країни), а почесний президент цієї федерації Микола Томенко, екс-народний депутат, віце-прем‘єр і віце-спікер ВРУ. Що стосується австрійського вояжу, то українські спортсмени тренувалися там у альпійських горах – на висоті 2700 метрів та за суворіших, аніж на Закарпатті, погодніх умов. Звісно, лижі, ролики, снайперські рушниці та інші спортивні аксесуари – це не увесь перелік того, що із собою везе спортсмен на збір.
Про такий вид спорту, як біатлон (виявляється, існують літні та зимові чемпіонати), можна говорити багато. Будемо сподіватися, що перебування українських спортсменів у Берегові на відновленні сил посприяє їм подвоїти енергію та натхнення, стане стимулом до майбутніх здобутків як на чемпіонатах, так і на Олімпіських іграх.
Не зайвим буде нагадати, що в Берегові живе унікальний чоловік, чиє життя пов‘язане з біатлоном. Мова – про Олександра Романа, який про цей спорт знає якщо не все, то майже все. Про цього колишнього працівника митної служби, а нині співробітника паспортно-візового сервісу захоплено розповідав старший тренер Олексанлдр Семенов. Він їздить зі збірними на збори, чемпіонати та різного роду першості, змагання тощо. Спілкується з цікавими людьми, навіть із тими, до кого простому смертному майже неможливо добратися.
А ще багато пише про свої враження. Одним словом, є найкращим знавцем біатлонного спорту на теренах Закарпаття. Таких "професорів", ерудитів, як він, можливо, на всій Україні є кілька осіб. "Знайко" О. Роман готовий співпрацювати з даної тематики не тільки з всеукраїнськиими виданнями, але й місцевою пресою. Крім цього, довідався я і про те, що у Тисовці (Львівщина) споруджено один із найкращих у світі біатлонних стадіонів. Можливо, що колись і тут пройдуть змагання найвищої проби...
Михайло ПАПІШ


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду