Вхiд
Головна / Суспільство

Давно так низько над Береговом не літали аероплани...

31-10-2016, 14:17

Давно так низько над Береговом не літали аероплани...


Над Береговом давно так низько не літали ні гвинтокрили, ні аероплани. Хіба що дельтаплани чи дрони, про які дізнаємося з інтернет-сайтів. Востаннє в небі зблизька бачили хіба що «МІГи», які дислокувалися в Мукачеві на аеродромі. Однак це було ще в минулому столітті. Натомість недавнього понеділка близько тринадцятої години пів-міста кілька разів задивлялося ввись, коли там «розминався» аероплан-«кукурудзник».

Гримотіло та деренчало так, що доводилося вуха затуляти, а діток заспокоювати – у школах усі бігли на вулицю та до вікон, аби побачити, що собою становить двомоторний «АН-2». Зрештою, це й не дивно, адже сучасна молодь аероплани цієї та інших модифікацій знає хіба що з фото чи кінокадрів. Та суть не в тому.

Ніхто не міг зрозуміти й чітко пояснити: хто літав, звідки взялася «Аннушка» – найпопулярніший літак радянських часів? Дехто жартував, що робить аерофотозйомку. Хоча говорити нині про це – смішити самого себе. Зараз безпілотники виконають будь-яке завдання, до того ж якісно, виразно, рельєфно.

Припускали також, що то прикордонники контролюють ситуацію з нелегалами...

До речі, колись на просторах СРСР «АНів» літало понад 6 тисяч. Більшість призначалася для нафтової галузі, сільськогосподарських робіт, санавіації тощо. Зараз їх нерідко використовують контрабандисти на західних рубежах для транспортування за кордон безакцизних товарів – цигарок насамперед. Гадалося, що цього разу вже серед білого дня вирішили переправити на той бік «ліве» куриво. Або пілот просто заблукав. Щоби з’ясувати справжню причину польотів над містом аероплана, ми зателефонували компетентним службам. У райвідділі СБУ, приміром, сказали, що нічого страшного не трапилося, над Берегівщиною (і не тільки) «АН» літав, щоби зафіксувати, які поля треба обробляти хімічними добривами. Найняли його підприємці аграрної сфери. Ось така проста розв’язка цього польоту, що наробив неабиякого шуму. Натомість у деяких селах, Гаті насамперед, люди переповідали, що аероплан кружляв дуже низько, мовляв, вишукував, де рубають на зиму дрова.

Недавнього понеділка «АН» і справді не тільки над містом, а й над усім районом літав. Але це аж ніяк не пов’язано з пошуком «лісогубів», бо фіксувати їх слід не на рівнинній Берегівщині, а в інших, віддаленіших районах краю. Будемо вірити, що над нашими просторами літак ширяв із метою, яку озвучили в спецслужбі. Та якось політ «кукурудзяника» збігся з перебуванням через день (у середу) в селі Астей батальйону спецпризначення обласної поліції. Крім озброєних майже 70 оперативників, сюди також заїхали два бронетранспортери, що серед місцевих посилило паніку й страх. Дехто навіть бовкнув із переляку, мовляв, іде захоплення нашого краю сепаратистами. Але все це вигадки. Істину шукайте у вищеописаному.

Михайло СИНЬООКИЙ


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду