Вхiд
Головна / Суспільство

Цьогоріч на Виноградівщині звільнилися та влаштувалися в Угорщині 163 вчителі

31-10-2016, 14:23

Цьогоріч на Виноградівщині звільнилися та влаштувалися в Угорщині 163 вчителі


Цього року 163 учителі, які працювали в угорськомовних школах Виноградівщини, звільнилися з роботи. Серед них – директор і заступник Шаланківської ЗОШ І – ІІІ ст. та директор Новосільської ЗОШ І – ІІ ступенів.

Для порівняння: у Виноградівській ЗОШ І – ІІІ ст. №4 ім. Жигмонда Перені – 34 викладачі. Можна сказати, що 5 найбільших шкіл району залишилися без педагогів. На жаль, пояснює ситуацію виконуючий обов’язки керівника управління освіти, молоді та спорту Віктор Жупанин, звільнення пов’язані з тим, що вчителі знаходять роботу за фахом у сусідній Угорщині, де зарплата незрівнянно вища.

«Живемо виключно сьогоднішнім днем, – розповідає про кадрові реалії директор згадуваної міської школи №4 Габріела Гомокі. – У будь-який момент очікуємо заяв на звільнення. Скажімо, одна з наших колег повідомила про це 31 серпня, коли вже всі години були розподілені, затверджено розклад уроків. Перед початком навчального року довелося в авральному порядку шукати 5 викладачів, щоб заповнити вакансії».

Що тут поробиш? В Угорщині зарплати можуть сягати понад 200 тисяч форинтів (20 тисяч грн), каже пані Габріела. І справа не лише в грошах. Умови там такі, зізналася їй знайома, що любо працювати, – всі найновіші технічні засоби цьому сприяють.

Детальніше вивчення проблеми засвідчило, що питання дефіциту та міграції фахівців стосується й інших професій. Причина не лише в нашій економічній ситуації, а й у глобальних світових процесах.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду