Вхiд
Головна / Суспільство

На місці колишньої лікарні у Чорнотисові на Виноградівщині - руїни (ФОТОФАКТ)

31-10-2016, 16:49

На місці колишньої лікарні у Чорнотисові на Виноградівщині - руїни (ФОТОФАКТ)


Цю будівлю в селі Чорнотисів на Виноградівщині звів ще за часів Австро-Угорщини приватний лікар. Вона слугувала і житлом, і приватною клінікою.

Колишній пацієнт закладу, якого батько дитиною приводив сюди, розповів: того медика давно немає в живих. Його за часів Другої світової війни спіткала така ж доля, як і інших євреїв: прийшли, забрали й відвезли… Куди? Нині це всім відомо.

Після війни радянська влада й далі тут організувала лікарню, котра працювала майже до розвалу СРСР. А такого вигляду, як на фото, будівля набула за останні десять років – усе, що можна, розтягли чи понищили. Хоча її варто було відремонтувати й «поселити» тут сільраду. Річ у тім, що п’ятнадцять років місцева влада розміщувалася в церковній фарі (яка й понині пустує), але після указу екс-президента Кучми церковне майно повернули громадам. І сільрада перекочувала в приміщення екс-колгоспу «Росія», що теж розвалився, а паї закупило ПП «Ретро», яке спеціалізується на складанні м’яких меблів і законно «відфутболило» сільську раду за прислів’ям «Гості тут, ґазди в кут». А щоб цього не сталося, в колишній лікарні можна було зробити євроремонт і заселити в приміщення, яке ще в тридцяті роки минулого століття мало європейський вигляд, місцеву владу. Утім зараз ті руїни вже легше розібрати, ніж відновлювати…

Колишній пацієнт, уродженець села Чорнотисів Михайло ЗЕЛДІ


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду