Вхiд
Головна / Суспільство / Політика

Угорщина може організувати роботу місії ОБСЄ на Закарпатті найближчим часом - експерт

11-02-2018, 19:53

Угорщина може організувати роботу місії ОБСЄ на Закарпатті найближчим часом - експерт

Вимога Угорщини організувати на Закарпатті роботу моніторингової місії ОБСЄ може бути виконано найближчим часом. Для цього навіть не потрібно спеціальних дозволів від української влади, оскільки мова йде про періодичні відвідини угорської громади на Закарпатті.

Про це кореспонденту ГолосUA повідомив політичний експерт Сергій Биков.

«Не виникає ніяких складнощів у ряду спостерігачів ОБСЄ, щоб приїхати на Закарпатті та моніторити протягом декількох днів, можливо, одного тижня, ту ситуацію, яка там дійсно складається. Не виключено, що дана місія дійсно може з'явитися. І, більш того, офіційний Будапешт виступає з закликом не нести там постійну моніторингову місію ОБСЄ, а провести контроль спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яка має постійну дислокацію в Києві» - говорить експерт.

Сергій Биков уточнив, що для угорських чиновників та політиків турбота і фінансування угорської громади в Україні є пріоритетом.

«Питання іноземних угорців для угорського політичного істеблішменту воно дійсно актуальне, а також є одним з пріоритетів у зовнішній політиці Угорської Республіки. Причому пріоритетом не тільки для опозиції, а й пріоритетом для чинної влади. Це той консолідуючий момент, який якраз об'єднує угорське суспільство. Вони відмовилися від територіальних претензій щодо Чехії та інших країн-сусідів. Однак вони виділяють істотну частку коштів з бюджету Угорщини на підтримку іноземних угорців. В тому числі, дані кошти перераховуються і на українські школи, які знаходяться на території Закарпаття. Це, природно, використовується для підтримки угорської громади на Закарпатті» - підсумував експерт.

Нагадаємо, Угорщина закликала ОБСЄ направити постійну місію в Закарпатську область у зв'язку з "напруженістю" в регіоні. Про це в четвер, 7 грудня, заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в рамках 24-го засідання Ради міністрів ОБСЄ у Відні.

«Угорщина підтримує Україну в багатьох сферах ... Ми фінансуємо багато інфраструктурних та інституційних проектів, саме тому прийняття парламентом закону про освіту у вересні цього року стало для нас справжнім розчаруванням. Цей закон забирає існуючі права осіб, що належать до нацменшин, що стосується освіти і навчання на рідній мові. Він абсолютно суперечить двостороннім і багатостороннім зобов'язанням України, включаючи зобов'язання по ОБСЄ» - сказав він.

Він уточнив, що на Закарпатті проживає 150 тисяч угорців.

«Там відбувалися антиугорські демонстрації, до яких приєдналися жителі інших регіонів України, в ході яких відбувалися наруги над національними символами і скандувалися антиугорські гасла. У зв'язку з цим ми наполягаємо на постійну присутність спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Закарпатській області» - заявив Сийярто.

Про це повідомляє newsline.com.ua


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду