Вхiд
Головна / Суспільство / Економіка

Податок на пенсію визнаний неконституційним

28-02-2018, 15:25

Податок на пенсію визнаний неконституційним

Сьогодні, 28 лютого, Конституційний Суд визнав неконституційним оподаткування пенсій. Про це повідомляє прес-служба суду, передає Фокус.

За висновком КС, в сфері пенсійного забезпечення справедливим повинен визнаватися такий підхід, при якому забезпечується пропорційне співвідношення між страховими внесками і призначеним розміром пенсійних виплат в повному обсязі.

«Саме тому введення її (пенсії) оподаткування, починаючи з певного її розміру, на думку Конституційного Суду України, порушує справедливий підхід до встановлення пенсії, так як призводить до зменшення її фактичного розміру, який встановлюється з урахуванням співвідношення між тривалістю страхового стажу і розміром заробітної плати (доходу) застрахованої особи» - сказано в повідомленні.

Таким чином, КС визнав не відповідним Конституції положення Податкового кодексу, що передбачає, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб.

Крім того, визнано неконституційним оподаткування пенсій, отриманих з іноземних джерел, якщо такі пенсії підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати.

Джерело: Відомості-Україна


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду