Вхiд
Головна / Суспільство

"Віра і пам'ять" просить депутатів і Президента "не скасовувати 8 березня"

8-03-2018, 13:17

"Віра і пам'ять" просить депутатів і Президента "не скасовувати 8 березня"

Громадський рух "Віра і пам'ять" зробило звернення до Президента і народних депутатів не тільки зберегти 8 березня, але і "посприяти в укоріненні 8 березня як державного свята в Україні". Відповідне звернення розміщене на сайті "Віра і пам'ять".

Громадські працівники стурбовані законопроектом ініційованим Інститутом національної пам’яті, в рамках якого пропонується 8 березня віднести до категорії міжнародних свят, тобто зробити його робочим, а не вихідним днем. Контора Володимира В'ятровича спочатку, взагалі, пропонувала виключити Міжнародний жіночий день з календаря свят в нашій країні, але пізніше їх пропозиція була відкоректована. Законопроект пішов на узгодження в Кабмін і останні дані про нього надійшли восени минулого року. Тоді директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович сказав, що до законопроекту є зауваження, але навіть, якщо його не зможуть подати як урядовий, знайдеться достатня кількість народних обранців, які його підтримають і подадуть як депутатський.

Активісти "Віри і пам'яті" побоюються, радикальних правих сил, які будуть його лобіювати і закликають Верховну Раду і Петра Порошенка укоренити 8 Березня як державне свято і видати відповідний наказ Кабміну з оголошенням його вихідним днем.

«Громадський рух "Віра і Пам'ять" звертається до депутатів Верховної Ради і Президента Петру Порошенко, на увазі популярності серед українців святкування Міжнародного жіночого дня, з пропозицією посприяти в укоріненні 8 березня як державного свята в Україні і наділити його статусом обов'язкового вихідного дня!» - говориться в повідомленні.

Відзначимо, що лише 9% українців вважають 8 березня пережитком радянської епохи, такі дані надає компанія Kantar TNS, яка в 2017 році проводила соцопитування в Україні.

Джерело: Відомості-Україна


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду