Вхiд
Головна / Суспільство / Події

На Закарпатті вшановують померлих

1-11-2016, 09:39

На Закарпатті вшановують померлих


У День всіх святих, 1 листопада, на Закарпатті вшановують померлих. Люди йдуть на цвинтар, на могили родичів, аби запалити свічку пам’яті. Священики проводять на кладовищах панахиди.

Хтось готується заздалегідь (прибирає могили, купує квіти), а хтось – в останній день. Із наближенням 1 листопада навіть у продуктових «абецешках» з’являються відповідні атрибути, до прикладу, свічки. Ну а придбати весь перелік необхідного до свята йдуть переважно на базар (так каже більшість, із ким довелося спілкуватися), бо в спеціалізованих магазинах виходить трошки дорожче.

Осінні квіти можете придбати й на пішохідному мосту в Ужгороді. За одну хризантему просять 4 – 5 грн, а букетик інших осінніх квітів – 20 – 25. На базарі вибір ширший, тут можна придбати квіти в горщику, які висаджують на могилу (25 – 35 грн). Щодо вінків, то є ялинкові, зі штучних квітів, причому різних розмірів. Маленький можна купити й за 35 гривень, а от солідний на 200 потягне.

Що ж до свічок та лампадок, то вибір із кожним роком урізноманітнюється. Маленька свічка – 2 – 4 грн, скляні лампадки різних кольорів і розмірів – 10 – 80 грн. Продавці їх радять, бо тут просто замінив всередині свічку – й готово. Скло захистить від вітру й дощу. Словом, служитимуть довго. Натоміть дехто каже, що найкраще на кладовища нести свічки, виготовлені монахами.

Та головне не забути цього дня про померлих і прийти вшанувати їх. Точніше, помолитися на могилі, бо це найкращий зв’язок із душею родичів, яких уже нема на цьому світі. Нагадаємо: закарпатці мають три вихідні поспіль – від неділі до вівторка.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду