Вхiд
Головна / Суспільство / Фото

У 2017-му в Ужгороді відкриють «Галерею одного художника», а поки що... (ФОТО)

1-11-2016, 10:01

провели Всеукраїнський конкурс студентського живопису «Срібний мольберт»провели Всеукраїнський конкурс студентського живопису «Срібний мольберт»


А поки що в обласному центрі провели Всеукраїнський конкурс студентського живопису «Срібний мольберт». Як вважають його організатори, він має стати першим етапом втілення концепції підтримки й розвитку мистецтва на регіональному та загальнодержавному рівні.

«Ми знали, що Ужгород дуже гостинне місто. Але щоб нас зустрічали як поважних художників, хоч ми звичайні студенти, не очікували. Нам нічого не заважало і ніщо нас не відволікало від творчості, адже організатори подбали про все. А під час останнього конкурсного етапу, коли звучала жива класична музика, була неповторна атмосфера! Ми дуже вдячні вам за цей конкурс!» — ці слова студента Львівської політехніки Володимира Цапука звучали в останні хвилини Всеукраїнського студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт», що проходив в Ужгороді.

Молоді таланти, які творять у різних жанрах образотворчого мистецтва, представляли 22 вищі навчальні заклади України. Усіх їх було 44, тож творче змагання може претендувати на статус найбільш представницького і титулованого у своїй категорії.

Голова Фундації розвитку закарпатського мистецтва, співорганізатор конкурсу разом із Закарпатською академією мистецтв Роберт Бровді повідомив: «Намагалися продемонструвати різні школи і напрями, якими рухається сучасне українське мистецтво. І показати, як саме воно може консолідувати нашу країну і суспільство у складні часи. Ужгород, мабуть, ніколи не мав нагоди бути одночасно на полотнах стількох живописців із різних куточків України».

У 2017-му в Ужгороді відкриють «Галерею одного художника», а поки що... (ФОТО)


Одна з вимог конкурсу — змагання у жанрі портрета. Студенти-митці шість годин поспіль переносили на полотно обличчя натурниць. Фото автора

На них чекала різноманітна насичена програма, і кожен зміг виявити свої знання і вміння сповна. Вони могли відтворити той куточок міста, який найбільше сподобався під час тривалих прогулянок у супроводі екскурсоводів і краєзнавців. Кому більше до вподоби Невицький чи Ужгородський замки, той мав змогу малювати їх.

У складі журі — троє лауреатів Національної премії ім. Тараса Шевченка, двоє академіків, двоє професорів, четверо народних художників і двоє заслужених. Це високо підняло планку критеріїв оцінки, мотивувало розкрити здібності й таланти.

Першого дня було малювання просто неба в Ужгороді, другого — за містом, а третього — змагання у жанрі портрета. Тоді в атріумі Закарпатської облдержадміністрації звучала класична фортепіанна музика: шість годин поспіль студенти-митці переносили на полотно обличчя натурниць.

Усі охочі жителі й гості міста прогулювалися поміж рядами молодих художників і придивлялися до їхньої майстерності, спостерігали за творенням образів. Усі могли спілкуватися з відомими художниками, мистецтвознавцями та організаторами конкурсу, які оцінювали процес, давали поради.

І ось — підбиття підсумків. Від самого ранку 135 конкурсних робіт, на яких ще не висохли фарби, очікували на вердикт журі. Воно мало визначити переможців трьох номінаційних етапів — «Міський пейзаж», «Пейзаж», «Портрет». На підставі таємного голосування переможцями Всеукраїнського студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт» стали Тарас Годван і Марина Зевако, які представляли відповідно Закарпатську академію мистецтв і Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка. На превелику радість прихильників творчості Тараса, він переміг аж у двох номінаціях, а в третій — «Пейзаж» — став другим.

Переможці «Срібного мо ль берта» отримали номінаційні статуетки, грошові премії, а також спеціальні нагородні дипломи Національної академії мистецтв України. Усі учасники отримали подарункові набори — каталоги творів фундатора Закарпатської школи живопису Адальберта Ерделі та заслуженого художника України Антона Шепи.

Вітали переможців і вручали їм нагороди академіки Андрій Чебикін та Олександр Федорук, народні художники Анатолій Криволап, Борис Кузьма і Петро Гулин, ректор Закарпатської академії мистецтв Іван Небесник, народний депутат України Валерій Лунченко, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс.

У 2017-му в Ужгороді відкриють «Галерею одного художника», а поки що... (ФОТО)


На переможців очікували оригінальні призи

— Плануємо проводити такий конкурс двічі на рік — навесні та восени, а також із часом вийти на рівень всеукраїнського мистецького фестивалю, де крім суто художніх, будуть інші конкурси, які відбуватимуться одночасно чи послідовно у різних містах Закарпаття, — повідомив Роберт Бровді.

«Срібний мольберт», вважають його організатори, має стати першим етапом втілення концепції підтримки й розвитку мистецтва на регіональному та загальнодержавному рівні, яка включатиме різні за формами, але єдині за спрямованістю культурно-мистецькі проекти. Один із наступних елементів цієї концепції — «Галерея одного художника», яку заплановано відкрити в Ужгороді наступного року і формат якої поки що не має аналогів ні в Україні, ні за кордоном.

Василь Бедзір


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду