Вхiд
Головна / Політика

Новий закон про освіту повністю зруйнує всі угорські освітні установи на всіх щаблях освіти

26-03-2018, 10:28

Новий закон про освіту повністю зруйнує всі угорські освітні установи на всіх щаблях освіти

Заступник голови Київського товариства угорців Тібор Томпа заявив, що в Міністерстві освіти України немає людини, яка б могла безпосередньо спілкуватися з угорської педагогічною громадськістю в Закарпатській області.

Про це він повідомив в ефірі "Громадського радіо".

Томпа зазначає, що міністерство не консультуються з угорської громадою. Також він додав, що в Міносвіти немає жодної людини, яка б володіла угорською мовою.

«Міністерство освіти, відповідні органи не консультуються з угорської громадою, а не консультувалися з ним перед прийняттям цього закону. Я вважаю, в першу чергу потрібно спілкуватися, налагодити взаємини з угорської громадою, з громадянами України, з відповідними фахівцями, педагогами на Закарпатті, в Києві. Це дивно, що в Міносвіти, наскільки мені відомо, немає жодної людини, яка б володіла угорською мовою або мала прямі контакти з угорської педагогічною громадськістю на Закарпатті» - розповів Томпа.

За його словами, угорська громада вважає, що прийнятий новий закон про освіту є асимілятивним і призведе до руйнування всієї освітньої програми, установ, якими володіють угорці. Він стверджує, що закон зруйнує єдину систему національних меншин в Україні, яка має всі освітні установи на всіх щаблях освіти.

«Я хотів би підкреслити, чому угорці в цьому плані унікальні. Єдина національна меншина в Україні, яка має всі освітні установи на всіх щаблях освіти - починаючи від ясел дитсадків до вузів. Це на сьогоднішній день закон фактично повністю зруйнує» - заявив Томпа.

Джерело: Відомості-Україна


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду