Вхiд
Головна / Суспільство

Щоб кури неслися весь рік, жителька міста над Латорицею утримує їх у теплиці

1-11-2016, 11:28

Щоб кури неслися весь рік, жителька міста над Латорицею утримує їх у теплиці


Цю худорляву низеньку угорку часто можна побачити на зеленому ринку в Мукачеві. Старенька торгує свіжими курячими яйцями. Нині конкурентів у Ірінке-нейні (так звуть бабцю) майже немає. І варто зауважити, що покупці не шкодують платити її ціну, бо продукція в неї справді вищого ґатунку. Яйця свіженькі, великі, відбірні, з оранжевими жовтками. Має вона вже й чималу когорту постійних покупців.

«Це мій невеличкий бізнес, – каже старенька, – люди у нас жаліються, що курей утримувати невигідно, та вони просто не вміють за ними правильно доглядати. Якщо до птиці з душею, то й вона вам щедро віддячить». І бабуся має рацію. Щотижня привозить на базар близько сотні яєць і виручає за них понад дві сотні гривень. Хіба це не солідний приварок до маленької пенсії?

Кілька років тому її син Пішта повернувся із заробітків з Угорщини перед католицьким Різдвом і був дуже здивований, що дружина для домашньої випічки купувала яйця в магазині. У сусідній державі він бачив, як ґазди утримують курей, отож вирішив і собі спробувати так. Уже в січні він зварив металевий каркас, який обклав склом. Із цього вийшла чудова теплиця. Усередині збив із дощок гарний курник, встановив жердинки для птиці, а зовні утеплив його соломою. В одному кутку встановив старе діряве корито, в яке насипав звичайного попелу, а в іншому кутку наклав низеньких дерев’яних ящиків, наповнених піском. Туди ж ґазда постійно підсипає товчену крейду та розмелену яєчну шкаралупу. Кури вільно гуляють по теплиці, їм там тепло, бо сонце через скло неабияк прогріває простір. Годують курей в основному зерновими вологими мішанками. А ще чергують ячмінь, пшеницю й кукурудзу. Дають також варену картоплю, буряк і моркву. Влітку старенька нав’язала з кропиви таких собі снопиків, які висохли, а тепер це неабиякий вітамінний додаток до раціону пернатих. Полюб­ляють вони й полову та сіно, де охоче гребуться. Раз на місяць господарі додають до мішанок вітаміни, куплені у ветеринарній аптеці.

«За таку турботу птахи віддячують нам чудовими свіжими яйцями, – резумує ґаздиня, – отож, як самі бачите, шкірка таки вартує вичинки».

Віталій ПУМПИНЕЦЬ


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду