Вхiд
Головна / Суспільство / Політика / Економіка

Закарпатські депутати готові брати участь в засіданнях уряду, щоб знайти кошти на ремонт доріг в області

6-04-2018, 12:51

Закарпатські депутати готові брати участь в засіданнях уряду, щоб знайти кошти на ремонт доріг в області


Під час другого пленарного засідання 10-ї сесії обласної ради VII скликання депутати прийняли звернення до Прем'єр-міністра України Володимиру Гройсману щодо невідкладного дофінансування капітального ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення, ініціатором якого виступив голова ОДА Геннадій Москаль.

У документі сказано: «Сьогодні, як ніколи, стан автомобільних доріг і взагалі розвиток дорожньо-транспортної та прикордонної інфраструктури відіграють велику роль, особливо в прикордонних регіонах, і вкрай важливо для соціально-економічного розвитку краю.

На жаль, в останні роки капітальний ремонт автодоріг загального користування державного значення в Закарпатті не проводився, що призвело до аварійного стану і становить серйозну небезпеку для учасників дорожнього руху.

З цього приводу Закарпатська обласна державна адміністрація та обласна рада неодноразово зверталися до керівників держави і уряду, проте позитивних зрушень у вирішенні цього питання немає. Тому, з метою вирішення проблеми, в черговий раз звертаємося з проханням забезпечити належне фінансування будівництва і ремонту автомобільних доріг державного значення на території Закарпатської області.

Зараз склалася дуже важка, катастрофічна ситуація з фінансуванням міжнародних, національних, регіональних і територіальних автомобільних доріг на Закарпатті, які ремонтуються виключно за рахунок державного бюджету.

Так, з переліку міжнародних доріг виділено 170 мільйонів гривень тільки на «Київ - Чоп», яка в межах Закарпаття має протяжність 132,5 кілометра. Жодної копійки не виділено на інші міжнародні дороги, а саме: «Берегово - Виноградів - В. Копаня» (протяжністю 49,5 км), «Об'їзна Ужгород - КПП« Ужгород »(протяжністю 4,9 км),« Мукачево - Берегово - КПП «Лужанка» (протяжністю 37,5 км), «КПП« Соломоново »- В.Добронь - Яноші під'їзд до КПП« Косино »(протяжністю 59,6 км),« КПП «Вилок» - сел. Вилок - Неветленфолу - КПП «Дяково» (протяжністю 20,7 км).

Аналогічна ситуація з національними шляхами, які пролягають по території Закарпаття, а саме: «Мукачево - Рогатин» (протяжністю 207,2 км в межах Закарпаття), «Львів - Самбір - Ужгород» (протяжністю 87,9 км в межах Закарпаття) і регіональна дорога «Долина - Хуст» (протяжністю 83,8 км в межах Закарпаття), на які Укравтодором також не передбачено фінансування.

Разом з тим, з переліку територіальних доріг Укравтодором заплановано 250 мільйонів гривень тільки на ремонт однієї - «В.Добронь - Мукачево» (протяжністю 24,7 км).

Зовсім не виділені кошти на такі територіальні дороги: «Перечин - Свалява» (протяжністю 52,1 км), «Шом - Горонглаб - КПП« Дзвінкове »(протяжністю 9 км)," Нижні Ворота - Воловець - Міжгір'я "(протяжністю 44 6 км ), «Іршава - Виноградів» (протяжністю 23,8 км), «Міжгір'я - Синевир» (протяжністю 15,5 км), «Синевир - Синевирська Поляна» (протяжністю 13,9 км), «Хуст - Шаян - Вишково - Буштино під'їзд до санаторію «Шаян» (протяжністю 23,2 км).

З огляду на жахливий стан однієї з основних транспортних артерій області - траси «Мукачево - Рогатин», Закарпатська обласна державна адміністрація змушена була ініціювати виділення на ремонт цієї дороги 96 мільйонів гривень з коштів «дорожнього експерименту».

Оскільки на інші міжнародні, національні, регіональні та територіальні дороги Укравтодором не передбачено коштів, просимо Вас, вельмишановний, Володимир Борисович, знайти фінансовий ресурс для ремонту зазначених автодоріг загального користування державного значення. Подальше зволікання з фінансуванням автодоріг в Закарпатській області з державного бюджету не допустимо, тому депутатський корпус Закарпатської обласної ради 7-го скликання готовий взяти участь у відповідних засіданнях Кабінету Міністрів України для вирішення зазначеної проблеми », - йдеться у зверненні обласних обранців.

Джерело: http://uzhgorod.in


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду