Вхiд
Головна / Суспільство / Фото / Події

Школяр з Хустщини c проектом екобумагі переміг на Міжнародній олімпіаді з екології

15-04-2018, 13:29

 Школяр з Хустщини c проектом екобумагі переміг на Міжнародній олімпіаді з екології

Наш геній! Школяр з села Сокирниця Валентин Фречка, який вже кілька років є переможцем національних олімпіад з екології та біології, скоїв черговий прорив - виграв міжнародну учнівську екологічну олімпіаду, яка проходила в Кенії, - повідомляє Khust.Today.

11-тікласнік є постійним учасником Малої академії наук і має й інші перемоги. Науковий керівник талановитого хлопця Ольга Сабадош каже, що серед найбільш знакових досягнень учня стала перемога у Всеукраїнському науково-технічного конкурсі «Intel Еко - Україна 2018», а також геніальний школяр отримав золото на Міжнародному фестивалі інженерних наук і технологій "I-fest" в Тунісі . Тут молодий вчений представив власний науковий проект - виготовлення паперу з опалого листя.

Майже рік школяр разом зі своєю вчителькою збирали опале листя різних дерев: берези, верби, дуба і граба. Далі отсортовивалі його в бокси, де і відбувалися певні хімічні процеси. В результаті ж дослідники отримали целюлозу, а кінцевим варіантом став висушений аркуш паперу.

- Це такий папір, який підходить для екопакетів, можливо і для друку на принтері. Ми зробили такий висновок, що цей папір набагато економічніше, доцільніше і краще у виробництві, ніж з целюлози, безпосередньо з деревини, - розповіла вчитель екології та хімії Сокирницький школи Ольга Сабадош.

А днями Валентин Фречка взяв участь у Міжнародній учнівській олімпіаді з екології "Golden climate" (Кенія, місто Найробі). Тут юні науковці презентували і захищали власні проекти.

Всіх учасників привітали Міністр екології та лісів Кенії, представники інших міністерств і відомств.

Валентин блискуче представив своє унікальне еко-винахід з виробництва паперу з опалого листя. Тим самим отримав Золоту нагороду і Гран-прі для України.

У червні закарпатський геній поїде в США, в разі успішного захисту технології виготовлення паперу він зможе отримати стипендію для навчання в Сполучених Штатах.

Джерело: http://uzhgorod.in


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду