Вхiд
Головна / Суспільство / Політика

Росії не вдалося перетворити Закарпатті в другій Крим, - Москаль

30-04-2018, 13:00

Росії не вдалося перетворити Закарпатті в другій Крим, - Москаль

На Закарпатті немає ні антиукраїнських, ні антиугорського настроїв, хоча російські спецслужби намагалися розпалити їх.
Про це заявив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль в коментарі «Крим.Реаліі».

«Ні антиукраїнських, ні антиугорського настроїв на Закарпатті немає. Це ФСБ Росії намагалася зробити так, щоб вони з'явилися. От скажіть, як одночасно майже всі найбільші телеканали послали знімальні групи в Закарпатті, щоб ті показували, що там ніхто нібито не знає української мови, що, мовляв, в Береговому не можуть замовити собі навіть кави. У Береговому - 50% угорців, а 50% - люди інших національностей. Як там може бути, що ніхто не говорить українською? І якщо українське законодавство дозволяє угорцям вивішувати національну символіку Угорщини, говорити на угорському та вчитися на рідній мові, співати свої пісні, то чому їм цього не робити? У нас є два прямих договору з Угорщиною, ратифіковані парламентом, ми дозволяємо двомовні назви, вчитися на своїй мові і ставити пам'ятники. Угорці за свій рахунок ставлять пам'ятники », - розповів він.

Разом з тим керівник області зазначив, що українська влада повинна захищати права нацменшин на території краю.

«Якщо ми хочемо йти в Європу і НАТО, то ми повинні сповідувати ті цінності, а захист національних меншин для Європи - це святе. Титульні нації - в Україні - українці, в Угорщині - угорці, в Польщі - поляки, зобов'язані гарантувати права національних меншин. Ну хто з мене може зняти вишиванку в Будапешті? Я хотів би такої флешмоб зробити, щоб у вишиванках і з українськими прапорами пройтися Будапештом. Ніхто вас там не зачепить, хіба що з інтересом будуть розглядати. Пані Хортяні, яка очолює спілку українців в Угорщині, за квотою є українським депутатом угорського парламенту, і на її робочому місці висить жовто-блакитний прапор. І вона в вишиванці ходить на роботу. Їй там ніхто не забороняє цього робити. Вдумайтеся, угорці в Україні становлять 0,04% від всього населення і компактно проживають лише на Закарпатті. Вони що, «роблять погоду»? Тому, ще раз кажу, це спровокований інтерес і надумана проблема », - підкреслив Москаль.

Майбутнє регіону він оцінює наступним чином: будь-міжетнічних і міжнаціональне протистояння тут виключено, як би до цього не прагнув ФСБ і її агентура.

«Це ФСБ Росії« підігріває »цю тему, але у них нічого не виходить. Наприклад, так званий «питання русинів». Подивіться, де він? Після того, як той, кому давав інструкції Сурков, втік до Москви, все затихло. Я, звичайно, лише нетривалий час очолював контррозвідку, але я знаю точно, що методи всіх спецслужб однакові. Все залежить від якості аналітики. Спочатку вони хотіли спиратися на русинів, а коли не вийшло, взялися за угорців. Тут потрібно просто комплексно всім працювати: і дороги будувати, і дамби, і розвідка з контррозвідкою нехай дивляться, і зв'язку з регіонами та сусідніми країнами зміцнювати. Але незважаючи на все, тут другого Криму не буде. Все, що Росія тут планувала, вона все програла. Закарпатті - багатоетнічний регіон, тут багато всього намішано. Люди насправді хочуть спокою, а не війни », - резюмував він.

Джерело: https://othervision.info


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду