Вхiд
Головна / Суспільство / Події / Політика

Ставлення поляк до українців за останні роки погіршився більш ніж на 20%

6-06-2018, 10:31

Ставлення поляк до українців за останні роки погіршився більш ніж на 20%

За останні роки серед поляків значно погіршилося ставлення до українців і німців. Про це йдеться в дослідженні Інституту публічних справ щодо сприйняття поляками іноземців на різних соціальних ролях, пише "Українська правда" з посиланням на Oko.Press.

Йдеться про те, що нинішній рівень сприйняття українців поляками в більшості вимірів нижче більш ніж на 20 процентних пунктів, ніж в 2013 році.

"Можна пояснити це зростання антиукраїнською риторикою деяких політиків, а також неприязню частини суспільства до збільшення кількості громадян України на польському ринку праці", - відзначають автори дослідження Яцек Кухарчик і Агнешка Лада.

Розуміння поляками іноземців з Європи (дослідження стосувалося французів, німців, українців та італійців) в різних соціальних ролях (житель, сусід, колега по роботі, начальник фірми, підлеглий, друг, зять або невістка, радник).

Найбільше прийнятними для поляків виявилися французи і італійці. Ситуація щодо ставлення до німців і українців у порівнянні з 2013 роком явно погіршився.

Найбільші труднощі сприйняття поляків в ставленні до українців, які займають ролі, пов'язані з підпорядкуванням (начальник, підлеглий, радник). Втім поляків, які не мають нічого проти українців в перерахованих соціальних ролях, більше, ніж тих, хто висловлює з цього неприязнь.

Так, 60% поляків не мають нічого проти, щоб їх начальником був українець, 58% не проти бачити українця в якості підлеглого, 55% - в якості радника. Для порівняння: француза в якості начальника сприймають 73%, в якості підлеглого - 71%, радника - 65%.

Джерело: Відомості-Україна


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду