Вхiд
Головна / Суспільство / Фото / Події / Економіка

Через те, що молодь поїхала на заробітки в Карпатах гниють ягоди

26-06-2018, 15:17

Через те, що молодь поїхала на заробітки в Карпатах гниють ягоди

В українських Карпатах небувалий урожай ягід нікому збирати, все працездатне населення, особливо молодь виїхали на заробітки. Так, звичайно чорниця в Карпатах дозріває в кінці червня - початку липня, і збирають їх цілий липень, а в цьому році вже в середині червня подекуди збирали перший урожай.

Про це повідомляє politeka.net.

У минулому році звинувачували природу: тому що через травневі заморозки ягід було мало. В цьому році природа компенсувала людям минулорічні збитки. І селяни поспішають на «чорничні плантації».

У Оксани, місцевої жительки, пальці фіолетові, про манікюр на найближчий час можна забути. З самого ранку йде на пасовище, де чорничні плантації, і кілька годин підряд, не розгинаючись, збирає ягоди. Зараз збирає для себе.

«Коли ягоди починають приймати заготівельники, то собі жалієш, тому що хочеться грошей заробити, - розповідає жінка. - А де в селі ще заробиш? Хіба що на ягодах. Більш того, перша чорниця хороша на варення, тому що тверда, «м'ясиста», ще не встигли набрати «зайвої» води ». Вчора за кілька годин 18 літрів зібрала.

Вранці селяни з відрами і рюкзаками йдуть по ягоди. Сезон короткий, всі хочуть заробити, а цим користуються перекупники, які з минулої неділі вже почали приймати ягоди. У минулому році брали по 35 гривень, тому що ягід було мало. Зараз беруть по 30 грн за кг.

Цього літа, на відміну від попередніх сезонів, людей в карпатських селах залишилося зовсім небагато - жителі масово виїхали на заробітки. Хто в Польщу на полуницю, хто в Чехію на заводи ... Особливо активно виїжджає молодь. Тому по ягоди йдуть хіба що люди похилого віку і діти.

Слід зазначити, що збирати чорницю, це дійсно пекельна праця.


Джерело: https://golos.ua


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду