Вхiд
Головна / Суспільство / Події / Економіка

Як на нові субсидії реагують закарпатці

5-07-2018, 18:10

Як на нові субсидії реагують закарпатці

27 квітня 2018 Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову №329, в якій безпосередньо йдеться і про новий порядок надання населенню житлових субсидій, який вступив в чинності 1 травня 2018 року. Ця постанова змінює Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. З цього випливає монетизація субсидій, яку планують впровадити протягом наступного опалювального сезону, автоматично стає додатковим стимулом для енергоефективності.

З моменту прийняття постанови пройшло два місяці. Як діють ці зміни, який результат вони вже встигли показати і чим це може допомогти, пояснила Людмила Бандурчак - заступник начальника Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради.

- Як змінилися обов'язки працівників соцзахисту з прийняттям постанови № 329?

- У нас, звичайно, збільшився обсяг роботи. Ми повинні з'ясовувати факти проживання всіх членів сім'ї за однією адресою, факт знаходження члена сім'ї за кордоном, наявність автомобіля, зареєстрованого менше 5 років тому. Також ми повинні, так би мовити, возз'єднати родини після розлучення, адже згідно з постановою субсідіанту необхідно задекларувати чоловіка або дружину, з яким він розлучений. Так, комісія не буде вимагати дані про доходи, але базові дані про людину вказати потрібно. Жартома, звичайно, ми називаємо себе неформальним детективним агентством.

- Є певні норми, за недотримання яких людини можуть позбавити субсидії?

- Так, ці норми стосуються площі житла субсідіанта - Будинок це не більше 200 кв. м, для квартири 120 кв. м. З більш 11000 оформлених субсидій в травні поточного року в Мукачеві позбавили субсидії 800 осіб за перевищення норм житлової площі. Ще було анульовано 4 000 субсидій, власники яких оформляли право за фактичним проживанню, адже їм потрібно раз на півроку звертатися до нас з підтвердженням проживання або не проживання за тією або іншою адресою. Виходить, що близько 50% жителів міста на сьогоднішній день автоматично втратили право на перерахунок субсидії.

- Неодноразово зустрічаються випадки незаконного оформлення субсидії. Як виявити порушника і яке покарання він понесе?

- Нам обіцяють створення єдиної бази отримувачів субсидій по всій Україні. Тобто, уряд має намір створити єдиний реєстр, доступ до якого матимуть всі користувачі мережі інтернет. Є такі випадки, коли сусіди повідомляють про незаконне отримання субсидії один одного. Якщо ж людина внесла в декларацію завідомо неправдиву інформацію, то ми відразу позбавляємо його субсидії. Навіть більше, порушник змушений повертати кошти державі з моменту нарахування субсидії.

- Чи можуть розраховувати на річну субсидію громадяни, яким уряд підняв заробітну плату або пенсію?

З огляду на те, що збільшилися пенсії та заробітні плати, то приклад показує нам, що зміни в постанові не надто позитивні та вигідні для людей. Громадянин, дохід якого становить 2500-2600 гривень, втрачає право на річну субсидію, бо уряд вирішив, що ці кошти цілком можуть покрити плату за комунальні послуги.

- Як же бути тим, кому вдалося заощадити електроенергію і газ? Держава передбачила відшкодування?

- Як і в минулому році відшкодування передбачено за зекономлені 150 кіловат електроенергії і 100 кубів газу. У субсідіанта є час до 1 вересня звернутися до місцевого управління соцзахисту з проханням відшкодувати свою ощадливість. На підставі заяви буде здійснюватися нарахування і виплата грошової винагороди за енергоефективність. Єдина умова в такій ситуації - відкритий банківський рахунок, на який, власне, буде здійснюватися нарахування компенсації.

Джерело: http://uzhgorod.in


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду