Вхiд
Головна / Суспільство / Події / Політика

Верховний суд України не буде заводити справу на Порошенко

6-07-2018, 10:30

Верховний суд України не буде заводити справу на Порошенко

У четвер, 5 липня Верховний суд України відмовився починати провадження за позовом активістів проти президента України Петра Порошенка. Як з'ясувалося, причиною стало призначення аудитором Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Павла Жебрівського. Але і це ще не все, тому що Верховний Суд відразу ухвалив, що активісти не мають права звертатися до суду, щоб оскаржити Указ президента.

Про це повідомляє прес-служба ЦПК.

Тому, представники громадських організацій збираються оскаржити це рішення, оскільки вважають, що підстави для відмови - незаконні.

Суд послався на те, що справа не може розглядатися в адміністративному суді, і всупереч законодавству не вказав, до якого саме суду в такому випадку слід звертатися.

"Відмова у відкритті провадження є грубим порушенням і українського, і міжнародного законодавства і може свідчити про політичну ангажованість суддів. Центр протидії корупції буде оскаржити це рішення спочатку у Великій палаті Верховного Суду, а при необхідності і в Європейському суді з прав людини", - заявив юрист ЦПК Віталій Цокур.

Як він вважає, це свідчить про відсутність справедливого суду, що є дуже символічним в справі за позовом до президента, оскільки одним з головних своїх досягнень він називає судову реформу.

Джерело: Відомості-Україна


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду