Вхiд
Головна / Суспільство / Події / Економіка

Ціна на Інтернет в Україні зросте до 250 грн. в місяць

21-07-2018, 10:06

Ціна на Інтернет в Україні зросте до 250 грн. в місяць

Ціна на Інтернет в Україні поетапно досягне 250 грн в місяць за швидкість з'єднання в 100 мегабіт / сек. Українські інтернет-провайдери виставлять рахунки по-різному, але вже готують клієнтів до хвилі подорожчання. Швидше за все мережу дорожчає в Києві, Харкові та Маріуполі, повідомляють "Вести".

"Різко піднімати абонплату навряд чи хтось зважиться - це сильний удар по лояльності клієнтів. Будуть піднімати ще до нового року - хто потроху, хто стрибком, але ціни мають зрости мінімум на 20, а в середньому на 40 грн", - пояснив нам заступник директора провайдера NetAssist Сергій Чумак.

У великих містах у операторів вище витрати на операційну діяльність, тому і тарифи тут вище, ніж в невеликих населених пунктах. У селах платіжки за інтернет ніколи не були скромними, адже там використовується дороге підключенні по оптиці. Тому сільські жителі зазвичай переплачують за Інтернет.

В першу чергу зростання тарифів на послуги широкосмугового доступу (ШСД) обумовлений збільшеними витратами на персонал, дорогим обладнанням і його обслуговуванням, кажуть провайдери. Все, що набувають оператори для своєї діяльності, закуповується в валюті - кабелі, роутери для клієнтів та ін.

"Найголовніше - різниця в курсі долара по відношенню до гривні до сих пір не покрита. Будь расходник, який купувався до 2008 р з розрахунку 8 грн / $ 1, зараз купується по 26-27 грн / $ 1. Різниця колосальна, і, як ви можете бачити, ціна на доступ не виросла пропорційно в 3-4 рази. Тому вартість буде підніматися і в цьому, і в наступному році ", - упевнений Чумак.

Крім цього, компанії почали відчувати жорстку нестачу кваліфікованої робочої сили. Персонал їде за кордон або змінює сферу діяльності. Тому провайдери стали піднімати зарплати або збільшилися витрати на аутсорсингові послуги.

"Крім того, в зв'язку з частими ушкодженнями ліній і злодійством обладнання провайдери та оператори змушені будувати нові резервні лінії, а це знову-таки за долари, що автоматично робить цей бізнес на межі рентабельності і виживання. Поки що затишно себе почувають тільки великі гравці, які можуть перечекати кризу в іншому «плечі», тобто в кабельному ТБ або в мобільному зв'язку. Там конкуренція істотно менше, і цінник на мобільний зв'язок вже виріс набагато більше, ніж на ШПД ", - зазначив керівник провайдера" Паутина.Net "Алекса ндр Арутюнян.

По Києву, наприклад, вже сьогодні популярний тариф 100 мегабіт в багатьох випадках перевищив 150 грн (коливається від 140 до 180 грн / міс.). При цьому більшість провайдерів намагаються компенсувати подорожчання збільшенням швидкості доступу. Зараз рідко можна знайти тариф менше 30 Мбіт / с.

Багато провайдерів в питанні підняття тарифів вирішили піти тим же принципом, якого дотримуються мобільні оператори. По суті, вони не підвищують розцінок, а «оптимізують» тарифну сітку, замінюючи старі дешеві пакети на нові, дорожчі. Абонента при цьому просто доводять до відома, що з «такого-то числа» його переводять на інший тариф.

Щоб згладити обурення людей, їм можуть запропонувати бонусну компенсацію у вигляді додаткової швидкості або додаткового IP-адреси.

"Медіана, до якої буде прагнути ринок, - це до січня зробити 189-199 грн. Загалом, максимально близько до 200-250 грн / міс. - це вже до середини 2019 року. Це стосується швидкого інтернету. Провайдери з застарілими технологіями НЕ стануть піднімати ціни і продовжать піаритися низькими тарифами. Проте, думаю, мінімалка по 100 Мбіт до початку наступного року буде коштувати 150-200 грн. А гигабитная швидкість стане продаватися по 300 грн / міс. " , - резюмував Олександр Арутюнян.

Джерело: http://vedomosti-ua.com


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду