Вхiд
Головна / Суспільство

Світ побачила книга сина славетного кукурудзовода Юрія Пітри про рідне село Білки

2-11-2016, 14:03

Світ побачила книга сина славетного кукурудзовода Юрія Пітри про рідне село Білки


27 жовтня Петру Пітрі виповнилося 75 років. Того осіннього четверга ювіляр перебував в обласному госпіталю ветеранів війни, де поправляв здоров’я.

Та цей день для Петра Юрійовича став знаковим – з рук редактора видавництва «Карпати» Бориса Кушніра отримав перший примірник книги «Білки.

Славетне село славетних родин», автором якої є.

– Тримаючи в руках книгу, радів як мала дитина. Моє серце переповнювали неймовірні враження. Моя мрія здійснилася. Книга дуже файна, любо тримати в руках, — поділився зі мною емоціями пан Петро.

І справді є чому радіти. Читач матиме що читати! Історико-краєзнавчі нариси з чисельними фотографіями про долю його рідного села і білківських родин видано у на 280 сторінках.

У суботу ювіляр поїхав додому, де за родинним столом відзначив своє 75-річчя. Кожен із 40 гостей отримав у подарунок книгу з автографом.

Гроші на книгу автор збирав сам. Каже, що довелось оббити не один поріг.

– Находивимся по кабінетах та установах добре. Деколи чекав і півдня, аби пан прийняв мене і дав 200 гривень. Ганьба і казати, але мало хто з багатих і місцевих бізнесменів допоміг. Один аж приголомшив своїми поглядами, каже: нащо друкувати книги, коли тепер їх повно в Інтернеті? Здивував один відомий артист, сказавши, що у нього мала пенсія, то не може нич дати. Та все ж світ не без добрих людей, які розуміють цінність книги, — слушно зауважив автор.

Петро Пітра – не тільки син славетного кукурудзовода, академіка поля, двічі Героя Соціалістичної праці Юрія Пітри. Він – постать знакова: протягом багатьох років досліджує минувшину рідного села, району, його матеріали регулярно друкуються в пресі. До речі, він є активним дописувачем районки та обласних видань 60 років. Так-так, почав журналістку діяльність у 15 років з благословення відомого земляка Федора Потушняка, який і привив любов юнака до отчого краю.

Для рідних Білок пан Петро зробив чимало добрих справ (протягом шести років очолював село). Красномовним є такий факт. У часи правління Хрущова закрили останню діючу греко-католицьку церкву в Білках. Влада наполягала, аби тут влаштувати склад або розважальний центр. Голова колгоспу Петро Білинець і думки не припускав про подібне варварство. Петро Пітра був у нього заступником. Тоді вони і переконали владні структури створити тут музей атеїзму. Це сподобалося можновладцям, і таким чином свята обитель була врятована.

За своє життя П.Пітра створив кілька музеїв, але всі вони згодом перестали діяти. Все цінне і безцінне зберігає вдома. Лише історичних фотографій має п’ять куфрів! В окремій кімнаті батьківської хати створив родинний музей. Тут дбайливо зберігаються видання, вирізки з газет, журналів, альбоми, фото, починаючи з 1946 року, пов’язані передусім з життям славетного хлібороба. А ще є велика фільмотека та фототека. Чи не найважливішим є те, що у музеї зберігаються систематизовані, доступні, вдало дібрані матеріали про інших відомих людей села. Експозиція постійно оновлюється.

Петро Пітра повідомив, що найближчим часом книгу «Білки. Славетне село славетних родин» презентуватимуть в Ужгороді.

Тетяна ГРИЦИЩУК, фото автора

На фото: Петро Пітра (справа) подарував книгу земляку з сусіднього Великого Раківця, головному лікарю обласного госпіталю ветеранів війни Володимиру Бричу.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду