Вхiд
Головна / Суспільство / Події

На Закарпаття очікує енергетичний колапс?

2-11-2016, 16:04

Закарпаттю загрожують віялові відключення від електроенергії!


Все - через заборгованість ужгородського Водоканалу перед енергопостачальником. Уже на сьогодні борги підприємства сягають майже 3 мільйонів гривень і продовжують накопичуватися. Про ситуацію, що виникла, питаємо першого заступника генерального директора-директора з енергозбуту ПАТ «Закарпаттяобленерго» Артема Мартинюка.

- Пане Артеме, обленерго вимагає від Водоканалу терміново погасити заборгованість. Наскільки сумна ситуація?

- На сьогодні єдиним і найбільшим боржником за спожиту електричну енергію є ужгородський Водоканал. Підприємство всупереч підписаному договору дозволяє собі не розраховуватися за спожиту електроенергію. В результаті, тільки за жовтень Водоканал не доплатив 500 тис грн, а з початку року приростив заборгованість перед енергопостачальною організацією на 2,7 млн грн.

- Який вихід із ситуації?

- Адміністрація ПАТ «Закарпаттяобленерго» звернулася з вимогою до керівництва Водоканалу вжити необхідних для погашення заборгованості заходів і повідомити про них до 7 листопада поточного року. Можливі три варіанти розвитку ситуації: перший – Водоканал сплачує заборгованість; другий - знижує споживання до рівня оплати. Найгірший варіант третій – керівництво Водоканалу нічого не робить, і в такому разі доведеться відключати об’єкти підприємства від електропостачання. Це означає насамперед те, що ужгородці лишаться без води. Сподіваємося, до цього не дійде.

- Чи справді в разі непогашення боргів Водоканалом можливі віялові відключення по всій Закарпатській області?

- Для виробництва електричної енергії Україна закуповує паливо для атомних електростанції, газ, а також вугілля за кордоном, причому купує їх на основі передоплати і за валюту. Якщо громадяни і підприємства не будуть розраховуватися, державі не буде за що купувати енергоносії. Тобто, будемо вчасно оплачувати спожиту електроенергію – матимемо її взимку, якщо ні – не виключено, що можуть бути перебої. Пригадайте, в 2014-2015-му опалювальному періоді по всій Україні були запроваджені віялові відключення, і тільки Закарпаття лишалося єдиним «освітленим острівком» на мапі держави. Причина одна – споживачі вчасно і в повному обсязі тоді розраховувалися за спожиту електроенергію.

- Чи відомо про критичну ситуацію керівництву області?

- Дирекція ПАТ «Закарпаттяобленерго» проінформувала і громадськість, і обласну владу про ситуацію з боргами КП «Водоканал м. Ужгорода». Ми звернулися з відповідним листом і до антикризового енергетичного штабу Закарпатської ОДА – просимо розглянути дане питання на черговому засіданні.
- Спасибі за роз’яснення.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду