Вхiд
Головна / Події

Берегівщина. На КПП в Астеї намічаються зміни

3-11-2016, 10:47

Берегівщина. На КПП в Астеї намічаються зміни


Через КПП щодня проїжджає до 1800 легкових автомобілів.Багато років точаться розмови, що тут відкриють рух і для вантажного транспорту,тобто щодня матимуть змогу перетинати кордон по 300–400 каміонів.

Але для цього необхідно розширити автотрасу з обидвох боків кордону, принаймні на 50 метрів, і паралельно створити відповідну інфраструктуру.

На угорському боці вже інтенсивними темпами із застосуванням потужної техніки тривають будівельні роботи зі спорудження вантажного терміналу та розширення траси. Їх планують завершити до кінця року.

Минулого тижня на пункті перетину побували заступник голови ОДА Віктор Мікулін та депутат обласної ради Чаба Пийтер, щоб ознайомитись зі станом справ на місці. В зустрічі взяли участь також представники митниці і прикордонної служби, сільський голова Астея, керівник експортної фірми.

“У 2006 році в рамках Програми прикордонного розвитку спільно з угорськими партнерами виграли європейський грант на суму 3,5 мільйони євро на вдосконалення пункту перетину в Астеї,- говорить Чаба Пийтер.- У минулі роки не мали змоги скористатися цими коштами із-за банальної причини – щороку мінялась назва митної служби. Тому доводилось знову і знову порушувати перед ЄС питання про використання даного гранту.”

Тепер, нарешті, дійшли до тієї фази, коли після відповідного тендеру можна приступати до будівництва. Угода про проведення робіт була підписана минулого тижня. Згідно з нею, оновлення КПП має завершитись до кінця року. Проте, свої корективи може внести погода і той факт, що більше тисячі тонн будівельних матеріалів слід використати таким чином, аби все відповідало нормам і вимогам ЄС.

“Це серйозний виклик для нас,- каже Чаба Пийтер. — Але при систематичному контролі й за відповідного ставлення до справи все це можна виконати. Звернулись також із проханням до прикордонної служби і митників створити окремий технічний коридор для транспортування будівельних матеріалів.”

Депутат наголосив, що згадані капіталовкладення дуже важливі для всього Закарпаття. Але їх засвоєння нічого не варте без об’їзної дороги навколо Берегова. На останній сесії обласної ради порушували і це питання — народні обранці звернулися до Кабінету Міністрів з проханням знайти джерела фінансування згаданих робіт.

“23–24 листопада в Будапешті зустрічатимуться глави двох урядів – українського та угорського,- продовжує Чаба Пийтер. — Запропонуємо їм обговорити і програму будівництва об’їзної дороги. Тому вірю, що її спорудження теж розпочнеться.”
Однак, тут існують невирішені питання із земельними ділянками. Хоча область і район виділили 2,7 мільйона гривень для компенсації чи викупу від нинішніх власників ділянок, через які пролягатиме дорога. Проблема розглядалась на одній із сесій Берегівської райради, затверджено відповідну програму. Тепер справа за її виконанням.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду